Veini joomisega kaalust alla? Ohtlik dieet, mis tekitas ajaloos tõelise moehulluse

veini
Foto: 123rf

Rannahooajal jagavad erinevad toitumisspetsialistid nippe, kuidas kaalust alla võtta ja suviseid grillõhtuid kergemalt mööda saata. Kui tavaliselt ei soovita toitumisnõustajad alkoholi poole üldse vaadata, siis möödunud sajandil hullutas inimesi veinidieet, mis nägi ette lausa terve pudeli veini joomist ühes päevas ning mille meditsiinieksperdid maha laitsid.

Täpsemini muna ja veini dieet oli moeröögatus, mida populariseeriti 1964. aastal ja taaselustati 2018. aastal sotsiaalmeedia platvormidel.

Muna ja veini dieedist räägiti esmakordselt Helen Gurley Browni 1962. aastal välja antud raamatus Sex and the Single Girl: The Unmarried Woman’s Guide to Men  ning see avaldati ajakirjas Vogue 1977. aastal.

Dieet soovitas tarbida 3-5 muna päevas pluss ühe pudeli veini. See nägi ette, et hommikusöögiks söödi üks muna ja joodi üks klaas veini, lõunaks kaks muna ja teine ​​klaas veini ning õhtusöögiks välisfilee või lihalõik ja ülejäänud pudel veini.

Dieet taaselustati 2018. aastal sotsiaalmeedia platvormidel ja sellest sai meem.

Meditsiinieksperdid on hoiatanud dieedi eest, kuna see on toitumise poolest tasakaalustamata, jätkusuutmatu ja toob pikemas perspektiivis rohkem kahju kui kasu.

Dieedi kõrget alkoholisisaldust on kirjeldatud kui ohtlikku toitumisviisi, mis kujutab suurt ohtu maksale.

Kommentaarid puuduvad