Üllatav! Just sel põhjusel ei soovitata kuuma ilmaga jääkülmasid jooke juua

Pilt: 123rf
Pilt: 123rf

Pikalt oodatud suur suvekuumus on kohal, kuid paljud kurdavad, et kõrged temperatuurid teevad siiski liiga. Kindlasti tasub meeles pidada, et sellise kuumusega peab jooma rohkelt vedelikku, kuid milline on parim viis palavusega toimetulemiseks, et mitte oma tervist ohtu seada?

Kõlab ju lausa imeliselt, kui kuumal suvepäeval haarata jahe jook, milleks on näiteks jääkohv. Kuid kas jääkülmad joogid on palava ilmaga ikka hea mõte?

EAT SMARTER kirjutab, et kõrgete soojakraadide korral peaks inimene tarbima keskmisest rohkem vedelikku. Seega on seda soovitatav tarbida kuni 1.5 liitrit päevas. Kuid palavusega võitlemiseks haaratakse tihti külma joogi järele, mis tegelikult ei ole tervisele just nii hea valik.

Nimelt, stimuleerib külm jook ainevahetust, põhjustades veelgi suuremat higistamist, mis viib kehast magneesiumi välja ja võib põhjustada magneesiumipuudust. Jookide maksimaalne temperatuur peaks olema 37 kraadi.

See on põhjus, miks on just suure kuumusega targem tarbida näiteks leiget teed, mille värskus tagab ka jahutuse. Kindlasti tuleks vältida alkoholi, kuna see laiendab veresooni ja viib kehast vedelikku välja, olles seega samuti kehale lisakoormus. Ühtlasi kurnavad jääkülmad joogid ainevahetust ja teevad liiga maole.

Kommentaarid puuduvad