Ülevaade! Meid ootab ees suur ja vägev festivalide suvi

Suvefestivalid
Foto: Beach Grind

Suur suvi on ukse ees ja võib öelda, et hirm koroonaviiruse ees on pea kõikidel taandunud. Piirangud meelelahutust ei mõjuta ja üritusekorraldajad näevad vaeva, et rahvas saaks aasta parimal ajal head ja paremat nautida.

Festivalisuvi tõotab Eestis tulla rikkalik ja kirju. Teeme ülevaate, millised suuremad festivalid on ees ootamas.

Rummu Festival

RUFE toimub 18. juunil unikaalses Rummu karjääris! Tuhamägede ja sinise laguuni taustal astuvad üles 5MIINUST, SMILERS ja STEFAN. Plaate keerutab ja õhtut juhib DJ Andres Aljaste. Kohapeal müstiline tuleshow, närvekõditavad atraktsioonid, värskendust pakkuvad hõrgutavad kokteilid ja maitseelamused tänavatoidu nautlejatele. Sissepääsud avatakse kell 19 ja pidu kestab kuni 2-ni öösel.

Võnge festival

Eesti ainus rändav kultuurifestival Võnge 2022 toimub 8.–9. juulil Ranna Puhkebaasis Peipsiääre vallas Tartumaal. Otse looduse rüppe istutatud poeetilistel lavadel astuvad üles mitukümmend erinäolist artisti Eestist ja mujalt maailmast. Festivalil ootavad sind lisaks muusikale ka ohtralt maitse-, kunsti- ja kultuurielamusi, joogatunnid, lasteala jm. Kuni 15aastastele (k.a) on sissepääs koos pileti ostnud täisealise saatjaga tasuta. 16-17-aastastele piletiomanikele on sissepääs tagatud ainult koos täisealise saatjaga. Kaasa võib võtta ka hästi käituva koera või muu lemmiklooma. Parkimine ja telkimine on kohapeal tasuta.

Hard Rock Laager

1.-2. juulil Vana-Vigalas toimuv Hard Rock Laager kuulutas välja terve esinejate nimekirja, peaesinejaks on sel aastal Kanada multitalent Devin Townsend.

Eesti suurimal raskemuusika festivalil saab eelseisval suvel üle mitme aasta taas nautida ka tõeliselt kaalukaid välismaiseid tegijaid. “Nimekad välismaised artistid on Hard Rock Laagri jaoks olnud alati kui kirsiks koogil. Pandeemia tingimustes olid meie tiivad selles osas kärbitud, kuid nüüd saame juba vabamalt hingata ja võib öelda, et tänavune esinejate nimekiri on parimate killast!” kinnitab Hard Rock Laagri peakorraldaja Kaido Haavandi.

Sel suvel astuvad Hard Rock Laagri lavale välismaistest suurnimedest Devin Townsend (Kanada), Baroness (USA), Benediction (UK), Pestilence (Holland), Skiltron (Argentiina), lisaks Varang Nord (Läti). Kodumaistest tegijatest pakuvad korraliku elamuse Burn Still, Freakangel, Talbot, Brad Jurjens, Hunta, Kulo, Süda, Beyond The Structure, STRYCH:9, Tankist, Ulguränd, Maleva, ÆØNS, Woundgiver, Boners ning The Satones.

RETROBEST FESTIVAL

Retrobest toob kuumad tunded ja laheda puhkuse Pühajärve kaldal ka sellel aastal. Ringmängud, võistlused ja kultuuriprogramm koos kunagiste 80- ja 90-ndate lemmikutega.

Laval uhked väliskülalised Hermes House bänd, Lou Bega, Bad Boys Blue, Sandra ja DJ BoBo!  Kodumaised klassikud Ivo Linna, Anne Veski, 2 Quick Start, laiendatud koosseisus Smilers ja erikavaga Terminaator. 

Eesti suurim stiilipidu. Retrobest Festival, 1. ja 2. juulil Otepääl!

Beach Grind

BEACH GRIND

8. ja 9. juulil toimuv Beach Grind on senini kõige suurema esinejate nimistuga. Kahe päeva jooksul astuvad Pärnu Rannapargis kahel laval üles Robin Schulz (Saksamaa), Wilkinson (Suurbritannia), Dub FX (Austriaalia), Bru-C (Suurbritannia), Tommy Cash, Luude (Austraalia), Cartoon, nublu & gameboy tetris, NOËP, 5MIINUST, Fred V (Suurbritannia), WATEVA, Jozels, Andromedik (Belgia), Siimi, Clicherik & Mäx, Futuristik, Majestim, MHKL & JAVÚ, Milwin (Rootsi), NCT (Holland), Another Bald One, Perspective Shift, Pluuto ja YASMYN.

Eesti Muusikaettevõtluse Auhindadel Aasta Muusikasündmuse auhinna pälvinud Beach Grind on võtnud suuna žanriliselt laiema esinejate nimistu suunas. Elektroonilise muusika festivalina alustanud sündmus on aasta-aastalt esinejate sekka üha enam laiema ampluaaga artiste lisanud ning tänavune lineup on kõikide aastate lõikes kõige mitmekülgsem – räpist trummi ja bassini, beatbox’ist popmuusikani.

I LAND SOUND

I Land Sound 2022 toimub 14.-17.07. Illiku laiul, Orissaares.

Viiendat korda maandub maaliliselt ilusal Illiku laiul elamusfestival I Land Sound. Toome kaunis looduses ja vabas öhustikus kokku parima, mis muusikal, kunstil, ühisel koosviibimisel ja Eestimaa suvel anda on. Üks korralik sööm mereöhku ja praamisöit vötavad eest su maski ning teisel pool kallast leiad üles iseenda.

Saaremaale, Illiku laiule jöudes kaob ajaline dimensioon ning iga ärkamine on märgiline. Siin on vördselt ruumi inimese, linnu ja looma jaoks ning indiviidi suuruse defineerib tema südame mööt. Saarel on kombeks kokku hoida ja nii juhtub ka I Land Soundil, kus rikastava sündmuse nimel ühendavad jöud elektroonilise ööelu pioneerid, kunstnikud ja kohalik kogukond. Neli kordumatut päeva ja kustumatu mälestus.

I Land Sound 2022 on leidnud oma koha kalendris ning meil on hea meel hakata päiksepaiste suunas liigutama. Arvestades olukorda maailmas, toimetame järgmise festivali valguses ettevaatlikult ning mötestatult, kuid vägagi sihikindlalt.

I Land Sound
Foto: I Land Sound

Viljandi folk

Viljandi pärimusmuusika festival toimub 28.-31. juuli. Viljandi pärimusmuusika festival toimub Viljandi linnas ja lossimägedes, festivali piiratud ala nimetatakse pärimeetriks. Viljandi pärimusmuusika festivali põhialale Viljandi lossimägedes pääseb festivalipassi või päevapassiga. Festivali ajal on festivali põhiala ümbritseva pärimeetrisse pääsuks võimalus soetada ühekordne alapääse. Üleas astuvad Ag Dan Gwang Chil, Ando & sõbrad, Black Bread Gone Mad, Breabach, Celia Roose, Piret Päär, Ene Salumäe, Cú, Duo Ruut, Duo Tuus & Tradimus, Eesti ETNO 2022, Ehale, Estonian Voices, Sander Mölder, Jonas. F.K. ja keelpillikvartett FourEst, Eva Väljaots, Eva Väljaots & Robbie Sherratt ja paljud teised.

Augustibluus

Festival Augustibluus toimub juba 28. korda. täpsemalt 5.-7. augustil. Tänu aasta-aastalt kaalukamaks muutuvale programmile, märkimisväärsele publikuhuvile ja positiivsetele arvustustele paljudes muusikaväljaannetes, on Augustibluus saavutanud kindla koha Euroopa tunnustatud bluusifestivalide nimistus. 

Festivali pealava kontserdid toimuvad traditsiooniliselt Haapsalu Piiskopilinnuses ning laupäeva päeval vanas raudteejaaamas. Väiksemaid etteasteid saab nautida restorani Soffa ja pubi Africa terrassidel ning Haapsalu toomkirikus. Festivali ööklubi asub Haapsalu Kultuurikeskuses.

INSTIKURMU FESTIVAL

Metsa- ja atmosfäärifestival Intsikurmu Festival 2022 toimub 5. – 6. augustil Põlvas. Intsikurmu metsapargis moodustavad unikaalse sümbioosi värvikirev muusika, kunst, loodus ja loovad inimesed.

Inspireeriv ilu keset ürgset metsaparki üllatab oma kümnendal aastal värskete ideede ja lahendustega. Lapsi ootab Lastekurmu. Lisaks paitavad meeli malenurk, metsakino, põnevad performance’d ning tänavatoiduala.

Intsikurmu festival
Ken Mürk/ERR

Kommentaarid puuduvad