Reklaam sulgub sekundi pärast

Reivifännid, pange end valmis! Kumu REIV 2022 viib Eesti Kunstimuuseumi ruumidest Maroko subkultuuri radadele

Kumu reiv
Pilt: pressimaterjal

Juba kolmandat korda toimuv Kumu REIV on sel aastal võtnud suuna kargest põhjast palavasse lõunasse ehk Maroko modernse ent salapärase muusikakultuuri radadele. Eesti ning Maroko artistide koostöös tuuakse publikuni nii muusika, nüüdistants kui performance kunst.

Kui eelmisel aastal keskendus Kumu REIV reivikultuuri põlvnemisele ning ühes näitusega „Terve öö üleval. Reivikultuur lähivaatlusel“ kaevuti reivikultuuri poliitilisse potentsiaali ja poeetilisse terviklikkusesse, siis sel aastal tutvustatakse publikule Maroko subkultuuride esindajad, kes kutsuvad muusikaarmastajaid kogema nii muusikas esinevat ebamugavust kui ühteliitmist, mis toimub vaatamata kõigele, mida ise meid eristavaks peame.

Maroko vast kõige tuntuimas linnas Casablancas tegutsev plaadifirma Casa Voyager toob Tallinnasse kaks väga erilist ja eripalgelist artisti. Kosh, kes on juba kümme aastat erinevate žanrite ning helitöötlemisvõimalustega eksperimenteerinud, õppis USAs veedetud aastate järel armastama aga kooslust sellistest üllatajatest nagu psühhedeelia ja Detroiti tekno.

Teine reivil üles astuv Maroko artist on aga praegu Brüsselis tegutsev vinüülivõlur OCB, keda tuntakse tema energiast ja elurõõmust pakatava muusika järgi. OCB ei häbene aga kuulajat ka provotseerida ning kutsuda teda kaasa seiklema seniavastamata radadel, et lasta uuel endast läbi voolata ning avastada nii endas kui meid ümbritsevas veel seni kogematut.

Lisaks saab reivil kuulda ka tervet plejaadi kohalikest eksperimenteerijatest nagu näiteks Halal Club, kuhu kuuluvad underground kogunemiste austajatele tuttavad Tarik Labrighli, Rasmus Neljandi ja Pasha xxxx. Kõik kolm on tuntud eufooriliste, teinekord tujukate ja sageli pööraste DJ-settide poolest, mis augustikuu ühel ööl Eesti Kunstimuuseumi ruumides elama pannakse. 

Niisamuti võtavad Kumus koha sisse muusikaprodutsent ja live-artist Dharma Doom, kaootilistest ent kodustest linnamaastikest inspireeruv Fakedjjj ning Born to Bang, kes viib kuulaja rännakule trip-hopist darkwave’ini.

Performance-osa on sel aastal loonud aga Keithy Kuuspu, kes paneb kunstimuuseumi ruumides maanduma kosmoselaeva, mis saabub inimeste sekka dimensioonidevahelisusest, et luua kõigi kohaolijatega ühendus läbi kollektiivse fantaasiavälja. Seekordselt reivilt ei puudu ka koreograafiline padjarituaal, millesse on end peitnud nii moekunst, liikumine kui muusika. Selle eest vastutavad moeloojad Karl Joonas Alamaa, Lisette Sivard ja Andreas Kübar, koreograaf Henri Hütt ning helitausta loonud KIWA. Rituaalist oodatakse osa võtma ka kõiki muuseumipeo külalisi.

Kumu REIV toimub 19. augustil ja pileteid saab soetada siit.