Reklaam sulgub sekundi pärast

Pildigalerii! Eestlased lõpetasid õnnelikult Põhja-Rootsis viis päeva kestnud matka

Fjällräven Classicust Rootsis
Fjällräven Classicust Rootsis

12.-19. augustil toimus Põhja-Rootsis Fjällräven Classic matk, kust sel aastal võttis osa üle 2000 inimese rohkem kui 40 riigist, matkajate hulgas oli ka kümmekond eestlast.

Eestlased asusid teele 13. augustil Põhja-Rootsi väiksest linnast Kirunast ja kõndisid mööda Rootsi pikimat Kungsledeni ehk kuningatee matkarada Abisko rahvuspargini välja. Kokku läbiti viie päeva jooksul 110 kilomeetrit.

Veidi rohkem kui sada kilomeetrit hõlmas endas Rootsi Lapimaa suurejoonelist ja vahelduvat maastikku. Samm sammu haaval kõnniti üle Põhja-Rootsi ümmarguste mägede, rohtukasvanud küngaste, piki käänuliste jõgede ja väikeste koskede.

Rootsi matkavarustuse tootja Fjällräveni korraldatud kõige esimene Classicu matk toimus 17 aastat tagasi Rootsis, kui finišisse jõudis pea 150 inimest. Huvi ürituse vastu on kasvanud erakordselt suureks – Classicu piletid müüakse igal aastal välja minutitega ning matkad toimuvad lisaks Rootsile ka Taanis, Saksamaal, USAs, Jaapanis, Koreas ning sel aastal esimest korda Inglismaal. Järgmine Fjällräven Classic toimub 23.-26. augustil Colorados, USAs.

Vaata kogu pildigaleriid lähemalt siit.