Matkahuviline! Kas tead, milline Eestimaa paik on sinu eelistusteks sobivaim?

Matkamine
Matkamine — FOTO: 123RF

Suvi ja matkamine on paljude jaoks lahutamatud ning Eestimaa loodus pakub selleks ka rohkelt võimalusi. Matkamisel ja matkamisel on aga vahe ning kuigi tegu on paljuski spontaanse tegevusega, ei teeks kindlasti paha enne metsadesse, lagendikele ja rabadesse seiklema minemist ennast eelnevalt mõne asjaga kurssi viia.

Eesti ametlik turismiinfoleht Puhka Eestis toob matkahuvilistele välja olulist infot ja nõuandeid, et suvised seiklused mugavamalt ja muretumalt kulgeksid. Arusaadavalt on iga matkahuvilise plaanid ja eelistused vähemalt mõnevõrra erinevad.

Kolm Eesti pikimat matkarada on Metsa matkarada, Ranniku matkarada ja Peraküla-Aegviidu-Ähijärve matkatee. Nende matkaradade puhul on võimalik näha ja kogeda nii mõndagi põnevat, samas võtab see matkajalt ka rohkem aega, jaksu ja ka ettevalmistust. Tõsistele matkafännidele on need rajad või vähemalt üks neist ilmselt juba tuttavad.

Eestis pole loodus linnadest ja asulatest õnneks väga kaugele kolinud, seega on palju võimalusi ka linnalähedastes kohtades koos pere pisematega loodust nautida. Mitmed rajad on läbitavad nii lapsevankri kui ratastooliga.

Mille järgi panna paika, millised on Eesti parimad matkateed? Kus asuvad ringikujulised matkarajad? Kus saab teha mugavalt lõket, liikuda ratta või haagissuvilaga?

Vaata lähemalt infot ja soovitusi Puhka Eestis kodulehelt.

Kommentaarid puuduvad