Reklaam sulgub sekundi pärast

Kurb! Tallinna loomaaeda toodud tiiger Pootsmanil avastati kasvaja

Pootsman
Pootsman — FOTO: Inari Leiman/Tallinna Loomaaed Facebook

Tallinna loomaaed sai Tiigrioru tarbeks kaks amuuri tiigrit, kellest üks oli loomaaia endine asukas. 13-aastast Pootsmani ootab aga peagi ees operatsioon, kuna tal avastati kõhuseina kasvaja.

Amuuri tiigrid Pootsman ja Danuta saabusid Ljubljana loomaaiast Tallinna loomaaeda laupäeva pärastlõunal. Tiigriorgu on saabumas veel kaks tiigrit: noor emane amuuri tiiger Ohana Korkeasaari loomaaiast Helsingist ja noor isane amuuri tiiger Aleksander Highland Wildlife Parkist Šotimaalt.

Pärast kuut aastat kestnud ringreisi saabus amuuri tiiger Pootsman tagasi Tallinna loomaaeda ja sel korral koos emase amuuri tiigri Danutaga, kellega ta sõbrunes Ljubljana loomaaias. Tiigrite jaoks ei ole koos elamine üldiselt iseloomulik, kuid kuna Pootsman ja Danuta saavad omavahel väga hästi läbi, siis otsustati neid mitte lahutada ja tuua nad koos Tallinna. Tiigrite transport toimus Tallinna loomaaia väikebussiga, mis on kohandatud loomade transpordiks. Tiigrid reisisid transpordikastides loomaaednike järelevalve all.

13-aastast Pootsmani ootab aga peagi ees operatsioon, kuna tal avastati kõhuseina kasvaja.

Loomaaia peaveterinaari Aleksandr Semjonovi sõnul asub kasvaja piirkonnas, kus seda oli väga raske märgata. “Kuna Pootsmanil on probleemid hammastega, otsustati enne sõitu Tallinna teha talle üldanesteesia, et hambaarst saaks põhjalikult kontrollida tema hambaid. Lisaks tehti Pootsmanile ka põhjalik tervisekontroll. Kahjuks tuvastasime kontrolli käigus Pootsmani kõhu all suure kasvaja, mis nahavoldi ja karvade alt ei olnud nähtav, seega kolleegid ei saanud seda varem tuvastada. Kasvajast võeti proovid, et selgitada, mis tüüpi kasvajaga on tegu, kuid paraku ootab Pootsmani keeruline operatsioon kasvaja eemaldamiseks. Operatsiooni teostavad Eesti Maaülikooli loomaarstid,” lausus Semjonov.

Pootsmanile võimaldatakse parim ravi ja operatsioon on plaanis läbi viia lähinädalatel.