Kogu Eesti rahvas pidutsemas: jaanituli möllas üle Eesti

Traffic Tallinna Jaanitulel

Tundub, et kogu Eesti rahvas ootas neid jaanipäevi sama palavalt, sest pidu ja jaanitule möll kostus igast Eesti nurgast.

Jaanipeod algasid juba kolmapäevast ja hilisemad jaanituled leiavad aset veel ka 25.juunil.

Kolmapäeva õhtul said pealinlased nautida jaanipidu koos kontserdiga Harku järve ääres. Jaanipeol astusid üles Voldemar Kuslap, Cityflash & Laura-Ly, Sunshine Band ja Hanna-Sandra ning Groove Coverage. Süüdati suur jaanilõke ning peo lõpetas meeldejääv jaanidisko. Pidu meelitas kohale tuhandeid inimesi ning ilm ja meeleolukas programm ei jätnud kedagi külmaks.

Jaanipidu
Foto: Haabersti linnaosavalitsus

Neljapäeval ei pidanud Harjumaa elanikud tähistamiseks kaugele minema – Tallinna Vabaõhumuuseum kutsus kõiki jaaniööle külla – ajale, mil juhtub palju maagilist ja müstilist. Käidi jaanitule rongkäigul, süütati lõke, tantsiti ansambel Kukerpillid saatel ja lisaks toimus põnevaid traditsioonilisi jaanitegevusi: punuti pärga, valmistati kratti, mängiti jaanilaste mänge, uudistati saunas, ennustati, kuulati muinasjutte ja toimus ehtsa või tegemine! 

Inimesed Vabaõhumuuseumi toidutänaval
Inimesed Vabaõhumuuseumi toidutänaval

Ja kellele Vabaõhumuuseumi traditsiooniline jaanituli nii meelt mööda ei olnud, võis jalutada Tallinna kesklinna toomparki ja juba kaugelt kostuva võimsa kontserdi osaliseks saada. Teiste seas astusid üles tuntud Eesti artistid Traffic, Stefan, Boris Lehtlaan ja Are Jaama ning Masha Ye. 

Vaata lähemalt siit:

 

Tartu linna jaanituli toimus Raadi mõisapargis. See üritus meelitas kohale tuhandeid inimesi. Lavale astusid Kiiora, Kolombus Kris ja Curly Strings. Lapsed said nautida ponisõitu ja teisi atraktsioone.

jaanituli
Foto: ERM

Võrus peeti 23. juuni õhtul Tamula rannas jaanipidu. Pärast erinevate kollektiivide esinemist süütasid linnapea Anti Allas ja linnavolikogu esimees Anti Haugas linna jaanitule Saaremaalt saabunud võidutulega. Tantsuks mängis ansambel Kolm Maestro.

jaanituli
Foto: Võru linnavalitsus

Setomaal Treski Küünis toimus samuti jaanipäeva tähistamine.

Küüni hoovis toimus traditsioonilised jaani-jalk ja WildEst turniir. Loomulikult oli suur jaanilõke ning tantsumuusikat pakkus ansambel Justament.

Lühikest videot jaaniõhtu kontserdist näed siit (allikas Treski Küün):

Hea lugeja, saada meile ka jäädvustused jaanipäeva tähistamisest ja saa meie lehel kajastatud: [email protected]

Kommentaarid puuduvad