Reklaam sulgub sekundi pärast

Kimpus kõrge vererõhuga? Just see harjutus võib aidata seda alandada

The Guardian

Pilt on illustratiivne.
Pilt on illustratiivne. — FOTO: 123r

Võib tunduda, et plank-harjutus treenimisel kindlasti hoopis tõstab vererõhku, kuid hiljutine uuring näitab, et see on üks tõhusamatest viisidest, mismoodi vererõhku alandada.

Canterbury Christ Churchi ja Leicesteri ülikoolide teadlased võrdlesid erinevate treeningvormide tõhusust vererõhu alandamisel ja leidsid, et isomeetrilised harjutused, mis hõlmavad lihaste kaasamist ilma liigutusteta, nagu näiteks plank, on väga hea viis vererõhu kontrolli alla saamiseks. Samuti on hea harjutus seina najal istumine.

Täiskasvanutel soovitatakse teha nädalas vähemalt 150 minutit mõõduka intensiivsusega aeroobset tegevust, et hoida oma vererõhk kontrolli all. Uuringus osales 15 827 osalejat, kirjutab TheGuardian

Kuigi vererõhku alandasid ka muud treeningvormid, nagu aeroobne treening, kükid, raskused ja kõrge intensiivsusega intervalltreening, olid isomeetrilised harjutused kõige tõhusamad. See tähendab, et päevas vähemalt ühe minuti planguasendis viibides vähendad enda südame veresoonkonna haiguste teket.