Inflatsioon, kus? Kõrged piletihinnad ja hirmkallis toit eestlasi ei morjenda: palk käib sellega kaasas

Eestis on käimas tõeline festivalide suvi ja vaatamata kõrgenenud hindadele, tuleb eestlane ikka üritustele kohale. Viisime läbi küsitluse SUME festivalikülastajate seas, kes kinnitasid justkui ühest suust, et neid kõrgenenud hinnad ei morjenda.

Sel nädalavahetusel toimus SUME festival Kadrioru pargis. Nii mõnigi külastaja tunnistas, et kontsertide ja festivalide piletihinnad on kõrgenenud, kuid see ei takista neil üritusele tulemast. “Kui aus olla, hinnad on kõrgeks läinud, aga see on see koht, et kas sa siis väga tahad seda näha või ei taha näha. Otsustad ikkagi selle järgi lõpuks.”

Üks Soome mees seevastu tundis aga, et Eesti festivalide hinnad on palju madalamad. Nii mõnigi kinnitas, et inflatsiooni ja kõrgete hindade pärast ühtegi elamust ära jätma ei hakka. Ühe neiu sõnul on hinnad isegi mõistlikud ja odavalt ei saakski midagi teha. 

Ka toidu- ja joogihind ei ole eestlasele probleemiks ning rahakoti kergust väga ei mõjuta. “Täna sai siin burgerit söödud 15 euro eest, mis oli ülimalt maitsev, aga ütleme niimoodi, et veidi annab tunda, aga ei saa öelda, et midagi väga hullu on,” vastas üks külastaja küsimusele, kas kõrgenenud hind on kuidagi mõjutanud üritustel käimist.

Ühe neiu sõnul pole ta sel suvel midagi pidanud ära jätma. “Minu palgatase käib hinnatõusuga kaasas ja kui valid, kuhu minna, siis väga mitte!”

Külastajad olid üldiselt ühel meelel, et hinnad on tõusnud, kuid suve peab nautima ning tuleb leida lahendusi, kuidas festivalidest maksimum võtta.

Vaata videost SUME festivali külastajate meeleolu ja kuidas tõusnud hindadega toime tullakse!

Kommentaarid puuduvad