Reklaam sulgub sekundi pärast

FOTOD | 5MIINUST ja Puuluup andsid võimsa ühiskontserdi: vaata, kes kohal olid!

— FOTO: Silver Siilak

Eesti selleaastased eurosaadikud 5MIINUST ja Puuluup esitlesid reedel, 31. mail Noblessneri valukojas oma uhiuut albumit “kannatused ehk külakiigel pole stopperit”, kuhu kogunes kokku tõeline rahvamass.

Uksed avati kell 19 ja kõigi fännide rõõmuks jagasid muusikud ka tund aega autogramme. Esmalt astus lavale publikut soojendama EIK ja kell pool kümme saabusid lavale õhtu peaesinejad 5MIINUST ja Puuluup.

Vaata galeriist, milline möll kohapeal valitses!

Kui ühel ilusal päeval räpipunt 5MIINUST Puuluubile helistas, ei osanud ilmselt keegi aimata, et ees ootab nii pikk ja ühine teekond. Koosluse esimese loona jõudis kodumaise publiku ette "(nendest) narkootikumidest ei tea me (küll) midagi", millega nad Eurovisioonil Eestit esindama ka käisid.

5MIINUST, kes ilmselt tutvustamist ei vaja, on Eesti hiphopimaastikul tegutsev muusikakollektiiv, tuntud oma sarkastiliste tekstide kui energiliste esinemiste poolest. 

Liidu teiseks pooleks on viimastel aastatel palju tähelepanu saanud ansambel Puuluup. Tegemist on koosseisuga, kuhu kuuluvad Ramo Teder ja Marko Veisson. Puuluup ühendab Hiiu kandle elektroonikaga ning liigub pärimusmuusika ja tänapäevaste muusikastiilide piiril. 

Kahe totaalselt erineva muusikapundi kohtumisel on sündinud midagi ootamatut ja värskendavat. Album “kannatused ehk külakiigel pole stopperit” on ühise nägemuse ja sihikindluse tulemusena sündinud terviklik ning omanäoline album, mida üheskoos esmakordselt Noblessneri valukojas ka esitleti.