TÕELINE SUPERTOIT! Kuidas parandab tervist tumeda šokolaadi söömine?

Tume
Foto: 123rf.com

Täna tähistatakse rahvusvahelist šokolaadipäeva. Uurisime, kuidas aitab mõõdukas tumeda šokolaadi söömine tervist parandada!

Tume šokolaad sisaldab võimsaid antioksüdante. Nendest üks kasulikumaid on flavonool nimega epikatekiin. Flavonoolid on taimedes leiduvad ühendid, mis võitlevad põletiku vastu ja kaitsevad vabade radikaalide põhjustatud rakukahjustuste eest.

Mida suudab tume šokolaad veel tugeva tervise jaoks ära teha?

  • Tume šokolaad parandab südame tervist  

On tõestatud, et tumedas šokolaadis sisalduvad antioksüdandid alandavad vererõhku, vähendavad vere hüübimisohtu ja suurendavad vereringet südamesse, vähendades seeläbi insuldi, südame isheemiatõve ja südamehaigustest põhjustatud surmade riski.

  • Efektiivne immuunsüsteemi tasakaalustaja

Tumedas šokolaadis sisalduvad flavonoolid takistavad immuunsüsteemi ülereageerimist ja vähendavad oksüdatiivset stressi, mis on rakkude poolt vabade radikaalide vastu võitlemisel tekkiv tasakaalustamatus ja paljude erinevate haiguste põhjustaja.

  • Tume šokolaad võitleb diabeedi vastu

Antioksüdant katehiin kaitseb rakke, muudab need tugevamaks ja toetab protsesse, mis aitavad organismil paremini kasutada insuliini, mis võib ennetada diabeeti või selle vastu võidelda. 

  • Tume šokolaad parandab ajutööd

Tumedas šokolaadis sisalduvatel flavonoolidel on positiivne mõju ajutööle, sealhulgas kiirem reaktsiooniaeg, parem visuaal-ruumiline taju ja tugevam mälu. Kuigi uuringud on veel pooleli, võib selle üheks põhjuseks olla asjaolu, et flavonoolid suurendavad ajju suunduvat verevoolu.

  • Tõstab sportlikku sooritust

Tumedas šokolaadis sisalduv epikatekiin suurendab lämmastikoksiidi tootmist veres, mis toetab vereringet ja vähendab hapniku hulka, mida sportlane intensiivse treeningu ajal kasutab. See võimaldab sportlasel kauem säilitada treeningu intensiivsust.

  • Vähendab stressi

Tumedat šokolaadi söönud inimesed teatasid, et nad tunnevad end olevat vähem stressis. Teadlased on samuti kinnitanud, et pärast tumeda šokolaadi söömist väheneb stressihormooni kortisooli tase. See võib olla seotud tumeda šokolaadi mõjuga südametervisele, sest stress on südame- ja veresoonkonnahaiguste riskitegur.

Allikas: hopkinsmedicine.org

Kommentaarid puuduvad