Reklaam sulgub sekundi pärast

Lugejakiri | Miks mingitele hulludele kirjutatakse minu abikaasa diabeediravim välja?

Diabeediravait kirjutatakse välja dieedi jaoks
Diabeediravait kirjutatakse välja dieedi jaoks — FOTO: 123rf

Hiljuti on meedias saanud palju tähelepanu ravim Ozempic, millega ravitakse 2. tüübi diabeeti. Trendiks on aga saanud ravimi tarbimine dieedi pidamise eesmärgil. Meie poole pöördus lugeja, kes ei mõista, miks kirjutatakse ravim välja inimestele, kellel seda tegelikult vaja ei ole.

Minu abikaasa on olnud diabeedihaige üle kahe aastakümne ja kunagi varem ei ole olnud probleemi ravimi saamisega. Nüüd, kui aga meedias on aina popim ja popim lasta endale kirjutada välja diabeediravim dieedi jaoks, on mu abikaasale eluvajalik ravim otsas.

Terve eilse õhtu otsisime, kus veel antud rohi müügil on ja täna hommikul pidi mu mees sõitma Tallinnast Paidesse, et minna pealinnale lähimasse apteeki, kus oli müügil vajalik ravim. Ozempic, mille me õnneks saime ja mida mu mees peab nädalas mitu korda süstima, oli poole väiksema kangusega kui vaja ehk ta peab kaks süsti ühe asemel tegema, et suhkruhaigust ravida.

Miks kirjutatakse mingitele hulludele välja ravim, et neil kergem dieetida oleks? Miks nad lihtsalt trenni ei tee ja oma toitumist ei jälgi? See on ikkagi diabeediravim ja osadele päriselt eluvajalik!

Artikli ilmumise hetkeks ei olnud veel arsti kommentaar saabunud.

Näita 5 kommentaari

Kuna ise olen ka 2 tüübi diabeedi haige siis jh kahjuks on seda ravimit suht ulme missoon leida. See ei ole üldse normaalne et haige kes vajab seda ravimit peab ajama seda taga üle eesti ja ei saa tallinnast kui ise elab tallinas. Need dieedi pidajad leidgu omale muu lahendus ja leian et arstid kirjutavad kergekäeliselt seda välja

Vasta

Võimalusi ju on, miks vaja tunne eestimaad ring teha? Kindlasti on mehele pakutud ka süsti asemel Rybelsuse tabletti võtta. Täpselt sama toimeaine (semaglutiid). See, kui ta seda välja ei taha vahetada teise ravimvormi vastu, ei anna põhjust jonnimiseks. Ja tegu ei ole “eluvajaliku” ravimiga. Ainuke toime on isu vähendamine. Ülekaalust võitu saamiseks täitsa põhjendatud ju, kui muidu isudest jagu ei saa. Ravim ei langeta veresuhkrut. Kui teie mees oleks seda ravimit enne diabeedi diagnoosi saanud, poleks tal ehk diabeeti. Rohkem endast kaugemale vaatamist!

Vasta

Ozempic on turul 2017. aastast, millega siis üle kahe aastakümne diabeeti põdenu endal enne seda elu sees hoidis?

Vasta

2 korda nädalas Ozempicut ei süstita. Ja elu ajalik see ravim nüüd küll ei ole. Alternatiive on olemas nii et millestgi ilma ta nüüd küll ei jää. Aga kui jonnakust nii palju et vinguda iga asja kallal, siis võiks ka julgust olla ja vonguda patem seal riigikogu ees ja õigust nõuda. Aga ei siis julgus läind.

Vasta

Ozampic on diabeediravim mida süstitakse vaid 1 x nädalas, ei mitu korda nädalas. Ja ülekaalulistel inimestele vöib abiks olla see ravim et ei haigestuks diabeeti. Ravim aitab nii ei diabeetikul kui diabeetikul kaali langetada aga dieeti peavad pidama mölemad

Vasta