Reklaam sulgub sekundi pärast

Eesti venelane avab suu: vihake presidenti, mitte mind!

Johanna Alvin

Eesti venelane avab suu: vihake mu presidenti, mitte mind!
Eesti venelane avab suu: vihake mu presidenti, mitte mind! — FOTO: JA

Eestis sündinud ja vene juurtega Nataša tunneb end ühiskonnas tõrjutuna oma aktsendi ja nime tõttu. Naine arvab, et eestlased peaksid olema sallivamad ning võtma ühiskonda vastu Eesti venelasi, kes tõesti soovivad olla osa sellest riigist.

Eesti venelane Nataša tunnetab, et pelgalt riigis sündimine ja kodakondsuse omamine ei ole teda automaatselt tõeliseks eestlaseks teinud. Hoolimata faktist, et ta on omandanud hariduse Eesti koolis ja tal on mitmeid sõpru eestlaste seas, ei tunne ta end üldiselt aktsepteerituna. "Mul on vene juured ja mu emakeel on vene keel. Ükskõik, mida ma siin ka ei teeks ja kui palju ma siin elanud olen, ei tunne ma end Eesti ühiskonda täielikult lõimunud inimesena."

Natašal on eriti raske taluda üldist suhtumist vene inimestesse. "Nähes seda statistikat, et nii paljud inimesed on nii negatiivselt kallutatud vene inimeste vastu, sisendab see veelgi rohkem mulle, et ma pole siin teretulnud. Ma olen siin sündinud, ma olen terve elu eesti keelt ja kultuuri õppinud. Mul on Eesti kodakondsus, aga tunnen, et ma ei ole osa Eestist. Ma lihtsalt tunnen end süüdi ilma ühegi põhjuseta. Ma pole midagi halba teinud, aga ma tunnen, et ma pole täielikult teretulnud." Lisaks teeb talle muret väljendi 'Eesti venelane' kasutamine. "Ma olen eestlane. Ma kasvasin siin. Mul on sama hümn, mis teil. Jah, mul on tugev vene aktsent, aga see ei tähenda veel, et ma pooldaksin meie naabrite arvamusi ja nende poliitikat."

Nataša jagab ka oma tundeid seoses Venemaa presidendivalimistega, mille mõju ta leiab, et on ühiskonnas veelgi viha õhutanud. "Ükskõik, kas ma valin Putinit või ma soovin ta surma, olen ma ikkagi venelane - nii mu nime kui ka aktsendi pärast. Tundub, et kõik mis on "vene", on tabu. Poes ei juleta enam Vene juustu ka osta, sest "Oi-oi! Äkki nad arvavad, et ma pooldan Venemaad". Vihka presidenti, kes Venemaad valitseb ja neid lambaid, kes talle pimesi järgnevad, mitte mind! Ma tahan olla eestlane. Ma tahan olla osa Eesti ühiskonnast!"

Hea lugeja - mida arvad sina Eesti venelastest? Kas eestlased peaksid õppima olema rohkem sallivad?

Kommentaarid puuduvad