Reklaam sulgub sekundi pärast

Alkoholiga lõpparve teinud sõltuvusnõustaja: mida suurem on häbi ja süü, seda rohkem sa varjad

TV3 portaali videosaates “Tagasivaade” käis külas sõltuvusnõustaja Kaja Heinsalu. Ta kirjeldas oma sõltuvusptobleemi kui jäämäge, mis sisaldas ka suurt vaimset koormat. Suur häbi ja süütunne pani oma probleemi aga järjest rohkem varjama, mille tõttu vähenes ka võimalus, et ümbritsevad inimesed oleksid saanud teda aidata.

Täna sõltuvusnõustajana töötav Kaja Heinsalu oli 90ndate esimeses pooles ise alkoholiga kimpus ning jõi teatud perioodidel iga päev. Tänaseks on ta olnud kaine üle 25 aasta ning aitab neid, kelle elus on liigne joomine ohjad enda kätte haaranud.

26-aastaselt alkoholiga lõpparve teinud kaua Kaja jõi kokku erineva intensiivsusega umbes kuus aastat ning kirjeldas, et tegemist oli iseenesest hästi lühikese perioodiga, mille jooksul hakkas ta märkama, et ei suuda enda pingutustele vaatamata joomisest loobuda. "Enne, kui tuli tahe lõpetada, läks aega. Aga kui ma selle ära tundsin, siis ma kohe selle esimese sammu abi suunas astusin."

Samuti tõi Kaja välja, et viimasel nädalavahetusel, kui ta üksi jõi, ei juhtunud iseenesest mitte midagi erilist ega halba. Erinevalt eelnevatest aastatest, kui oli juhtunud kõiksugu hullemaid asju, mis aga ei suutnud veel panna alkoholi tarbimist lõpetama. "Sõltuvus on naga jäämägi. See, mida ma oma hinges läbi elasin, millist häbi ja süüd ma tundsin sellepärast, mis minuga oli toimumas. Mida suurem on häbi ja süü, seda rohkem sa seda varjad ja seda vähem on ka teised ju teadlikud sellest, et sind tõsiselt võtta. Siin on kindlasti see vastuolu sees, et kuidas keegi olekski saanud mind aidata, kui ta ei teadnud, kuidas mul päriselt läheb."

Ühtlasi tundis Kaja ka sellepärast häbi, et temal kui naisel on alkoholiprobleem. "Naine ja üleüldse mina...seda oli väga raske omaks võtta, et mina olen alkohoolik. See on midagi hirmsat, koledat, see ei ole lihtsalt võimalik. Eitamine on üks sõltuvushäire sümptomitest.

Vaata ja kuula lähemalt päises olevast videost, kuidas Kaja oma elu 90ndatel kirjeldab ning mis viis tervenemise ja teiste sõltlaste aitamiseni.

Kommentaarid puuduvad