Meelerahu nimel! Merit Raju selgitab, kuidas olla rahulik kui sile metsajärv

Merit Raju
Pilt: Silver Siilak

Life coach, elustiilidisainer, ettevõtja ja ema Merit Raju on 10 aastat korraldanud jooga- ja enesearengufestivale ning kolm aastat andnud välja Hingele Pai ajakirja. Tema sulest on ilmunud terve hulk raamatuid teadliku elustiili eri tahkudest: rasedusest kuni töiste valikuteni, tervisest ja heaolust kuni raha, eesmärgistamise ja suhtlemiseni. Ta andis TV3 erisaates „Meelerahu nimel“ nõu, kuidas hoida rahu iseenda sees.

Taustaks on tal majandusharidus Tallinna Tehnikaülikoolist ja Saksamaalt Hamburgi Ülikoolist. Ta ütleb, et teiste inspireerimine on tema jaoks see Põhjanael, mille järgi ta joondub, vundamendiks teadlikkus tervisest, heaolust, keskkonnast, ettevõtlusest ja psühholoogiast ning igapäevane kulgemine ja loovus.

Aga kuidas saada uuesti rahulikuks metsajärveks?  Raju selgitas, et üks asi, mis meid alati rahustab, on puudutus – nii teise inimese kui iseenda oma. Kui sa silitad oma õlavarsi, rahustab see sind. Ta tõi näiteks, et kassidki tulevad hõõruma, et ennast rahustada. 

Parem oleks, kui pakuksime alateadvusele õhtuti seda, mida tahame öösel unes näha. ''Soovin sulle, et oleksid see rahulik metsajärv, sileda pinnaga ja teeksid täpselt nii palju virvendusi, kui asjakohane on,'' soovis Raju.

Kommentaarid puuduvad