“Ära öeldi nii ERR-ile, Kanal2-le…” Kuidas sündis Taavi Libe kauaoodatud lugu Ida-Virumaa autolavkast?

"Tere, head sõbrad! Kujutage ette - suvi ongi läbi!" ütleb Taavi Libe sissejuhatuseks järjekordsele "Kaadri taga Taaviga" episoodile. Sel suvel sai tehtud 26 episoodi sarjast "Läbi suve Taaviga" ning uues saates vaatas Taavi tagasi värvikale augustikuule. Oluline osa sellest on kahtlemata lugu Ida-Virumaal Iisakul elava Vello autolavkast ehk rändkauplusest.

Sel suvel oli eetris kolmas hooaeg "Läbi suve Taaviga" ning Taavi ütles, et juba esimesest suvest peale on ta väga tahtnud ühe toreda autolavka tiirust osa võtta. Nagu selgus, ei läinud tema plaanid alguses sugugi libedalt. "Aga vot ei leidnud. Ühel aastal oli ühega juba peaaegu kokkulepe saavutatud, aga siis ta ütles ikka, et ei, jääb ära see nali. Sel suvel õnnestus mul leida kontakt sellise härraga nagu Vello Kristjan. Tema tegutseb Ida-Virumaal Iisakul ja teeb kahte erinevat lavka tiiru. 60-70 kilomeetri pikkune, selline mõnus võttepäev. Võtsin temaga ühendust ja Vello ütles – mitte mingil juhul," kirjeldab Taavi.

Vello algse keeldumise põhjuseks oli asjaolu, et mõni aasta varem oli üks kohalik ajaleht nendega just samasuguse loo teinud. Ühes külakeses kohati väga naljakaid härrasmehi, kes muu hulgas ostsid endale korraliku koguse alkoholi. "Ajakirjanik nägi ja oli hakanud osatama, et miks te ostate, kas te olete joodikud? Külamehed tohutult solvusid. Vello kartis, et mingil juhul ühtegi ajakirjanikku ta enda juurde enam ei luba. Ära oli öeldud nii ERRile, Kanal2….aga lõpuks hakkas Vellol süda valutama ja ta helistas mulle tagasi ning ütles, et pidi inimestega rääkima. Nädal läks mööda ja Vello helistas rõõmsalt uuesti ja teatas, et tõepoolest olid kohalikud inimesed minu saadet vaadanud ja neile tundus, et võivad Taavi Libega rääkida küll. Nii läksime ühel kuumemal päeval tiirule," kirjeldas Taavi rõõmsalt ja lisas, et võttepäev sattus just suve palavaima päeva peale ning eriti palav olevat olnud autolavka sees.

„Anna mulle üks suur sai kõigepealt, muidu linnamehed arvavad, et maamehed on ainult joodikud. Hakkame ikka kõigepealt saiast peale,“ ütles kohalik mees Valdek Vellole.

Vaata lähemalt päises olevast videost!

Kommentaarid puuduvad