Peale kuut ei söö, aga kaal ikka tõuseb? Toitumisnõustaja selgitas, mida peaks teadma söögikordi planeerides

Kristin Salupuu
Foto: Silver Siilak

TV3 Play saates “5 müüti” käis külas toitumisnõustaja Kristin Salupuu, kes selgitas, miks ei tohiks lähtuda laialt levinud arvamusest, et peale kella kuut söömine pole tervislik.

Toitumisnõustaja sõnul on ikka ja alati kehakaalu tōusu põhjuseks liigne energia tarbimine ning organismi seisukohast ei ole sellist kellaaega pärast mida kehakaal hakkaks kiiremini tõusma. 

"Küll aga võib kehakaal tõusta siis, kui energiavajadus on langenud, nagu see tihtipeale õhtuti ka on. Ehk inimesed on vähem aktiivsemad, aga samas ajaressurssi on õhtuti tavaliselt rohkem. Ja kui see vaba aeg sisustada ainult söömisega, siis see võib tingida kehakaalu tõusu.” 

Toitumisnõustaja lisas, et õhtutundidel organism ei tule toime sellise suhkru- ja rasvakogusega, millega ta tuleks toime hommikul või päeval ning kaalulangetaja peaks hoopis sellega arvestama.  "Ja seetõttu võib tunduda, et selline õhtune söömine tõstab kehakaalu. Küll aga see, et täpselt kell pärast kella kuut süüa sööma ei peaks, see ei ole tõene." 

Vaata lähemalt videost, kas laktoosi ja gluteeni tuleks toidulaual vältida ning mis juhtub kehaga, kui inimene jätab toidukordi vahele:

Näita 2 kommentaari

Jäi regulaarselt jooksmas ja söö mida tahad, millal tahad. Kaalu tõus on inimese enda laiskus, tean omast kogemusest.

Vasta

Võib küll süüa õhtul peale kl.18.00 oleneb mida sööd ja palju liigud.

Vasta