Reklaam sulgub sekundi pärast

Otse ja ausalt! Rannamaja-Oskar räägib avameelselt, milline on elu tänapäeva vanglates tegelikult

oskar süvari

TV3.ee saates “5 müüti” käis külas "Rannamaja" tõsielusarjast tuntuks saanud DJ ja sisulooja Oskar Süvari, kes umbes aasta tagasi vabanes vanglast. Süvari tõi päevavalgele tõe selle kohta, millised müüdid vanglaelu kohta leiavad kinnitust ning millised vajavad ümberlükkamist.

Müüt tänapäeva eurovanglad on kōigi mugavustega ning meenutavad pigem puhke- ja ōppekeskust kui kinnipidamisasutust vastab Oskari sõnul tõele.

Oskar meenutas, et tal oli vangla suhtes palju eelarvamusi ning kartuseid. Üks nendest oli just see, et ta istub kinni kuskil keldri-taolises külmas ja kõledas ruumis. Tegelikkus oli mehe sõnul hoopis vastupidine.

"Mul oli soe voodipesu, tekid, kõik asjad. Ma sain poest endale asju tellida, tušš, WC...," meenutas Oskar. "Sa saad endale ka teleka osta. Lõpu poole ma vaatasingi Eurovisiooni lihtsalt ja ootasin kuni minu kuupäev kätte jõuab," tõdes Oskar, et vanglakambrid ei olnud sugugi nii õudsed.

Lisaks on vangidel võimalus võtta osa erinevatest õppeprogrammidest, ennast arendada ning ka töötada.

"Selles suhtes ma saan aru, miks osa kontingenti nagu kodutud on sellised, et nad varastavad, siis on neil tingimisi karistus ning nad on seal (vanglas - toim) niimoodi sügisest kuni kevadeni. Suvel nad saavad ringi trällata, siis teevad jälle mingisuguseid asja ja nad viiakse sinna (vanglasse- toim)," mõtiskles Oskar. "Kui sa ei saa oma elu kuidagi ree peale, siis see on ülimõnus variant - soe toit on laual kogu aeg, on koht, kus magada onju."

Kas vangid tätoveerivad end, et karmim kuvand luua ja mida tehakse pedofiilidega vanglas - nendele küsimustele leiad vastuse videost:

Kommentaarid puuduvad