Arst lükkas ümber vastuolulise müüdi: ilusüstidega tuleks alustada alles siis, kui…

Mari Laasma
Foto: Kristofer Sakk

TV3.ee saates “5 müüti” käis külas dr. Mari Laasma, kes tegeleb esteetilise meditsiiniga ja on omanimelise ilukliiniku omanik. Mari tõi päevavalgele tõe selle kohta, millised linnalegendid ilusüstide kohta vastavad tõele ja millistel väidetel pole mingit alust.

Ilusüstide populaarsus on viimastel aastatel aina kasvanud ja aina nooremad inimesed jõuavad ka dr. Mari Laasma ilukliinikusse. Peamisteks soovideks on ilusüstide nimistust botoks, mis on mõeldud miimikakortsude korrigeerimiseks, ning täitesüstid, millega on võimalik näiteks huuli suurendada ja põsesarnu tõsta.

Ilusüstide tegemise kohta levib müüt, et vananemisilmingute ennetamiseks oleks mõistlik alustada süstide tegemisega võimalikult varakult, ehk juba noores eas.

Dr. Mari Laasma sõnul ei vasta see müüt aga tõele. “Pigem ma soovitan ikkagi ilusüstidega alustada siis, kui selleks on mingigi näidustus. Kas selleks on siis mingid miimikakortsud, nähtav naha lõtvumine või vananemisprotsessi peatamise eesmärgil,” tõdes arst. 

Mari sõnul on murettekitav see, et aina nooremad inimesed tahavad endale botoksi süste teha, arvates, et siis nende nahale miimikakortsud ei tekigi. “Pigem soovitan tegeleda nahahooldusega,” ütles Mari ning lisas, et õige nahahoolduse ja päikesekaitse kasutamisega ning lisaks tervislikku eluviisi järgides saab edukalt vananemist ennetada ilma süste tegemata. 

“Kui on tõesti tegemist, ütleme, nii-öelda füüsilise eesmärgil tehtavate ilusüstidega, et inimesel on näiteks kõver nina või liiga väike alalõug, et näiteks tema profiil on tõesti ebaproportsionaalne ning talle psühholoogilisi muresid tekitav, siis pigem ma soovitan tõesti alustada selle protseduuriga varem, et inimene ei peaks ennast häbenema ja halvasti tundma,” lisas Mari, et sellistel puhkudel on ilusüstide tegemine nooremas eas põhjendatud. 

Vaata videost, mida tuleb arvestada huule täitesüste tehes ning kas ilusüstide teele minek tähendab, et enam tagasiteed pole.

Kommentaarid puuduvad