Reklaam sulgub sekundi pärast

Unistad kommidest või krõpsupakist? Vaata, mida erinevad isud sinu tervise kohta tegelikult räägivad

Krõpsuisu võib viidata toitainetepuudusele
Krõpsuisu võib viidata toitainetepuudusele — FOTO: 123rf

Meil kõigil tekib vahel vastupandamatu isu millegi hea järele, olgu selleks siis soolased kartulikrõpsud või magusad šokolaadikommid, ent tegelikkuses viitab see sellele, et sinu kehas võib olla toitaine puudus.

Teeme ülevaate erinevatest isuäratavatest toitudest ja mida see võib tähendada, kui tekib vastupandamatu tahtmine neid süüa.

1. Magus ja šokolaad

Kui sul on isu ükskõik milliste maiustuste järele, võib see tähendada, et sinu kehas esineb veresuhkru kõikumist. Spetsiifiliselt šokolaadi ihaldamine võib viidata magneesiumipuudusele. Kui sa tõesti otsustad sellele isule alistuda ja kommi süüa, võib see veresuhkru taseme veelgi rohkem kõikuma lüüa.

Mida suhkrurikaste kommide asemel süüa? Palju kasulikum on sellises olukorras haarata mõne puuvilja järele ja lisada oma menüüsse rohke kiudainetesisaldusega toite nagu ube ja kaunvilju ning komplekssüsivesikuid, näiteks teraviljatooteid. Lisaks sellele söö magneesiumirikkaid toite, nagu näiteks pähkleid, seemneid, kala ja lehtköögivilju.

2. Soolaseisu

Kui tekib tunne, nagu tahaks ohtralt krõpse süüa või muud soolast pintslisse pista, võib see viidata mõne mineraalaine (magneesium, tsink, kaltsium jm) nappusele organismis. Samuti tähendab soolaste toitudega liialdamine, et tarbid liialt naatriumi. Soolaga liialdamise asemel proovi erinevaid stressimaandamistehnikaid nagu meditatsiooni või hingamisharjutusi.

3. Punase liha isu

Punase liha isu reeglina tähendab seda, et sul võib olla rauapuudus. Eriti võib seda tekkida naistel, kellel on parasjagu menstruatsioon. Selle puhul taasta oma rauavarusid, süües ube ja kaunvilju, kuivatatud ploome, viigimarju ja teisi kuivatatud puuvilju. Viimastega ära siiski liialda, kuna need sisaldavad rohkelt suhkrut.

4. Rasvase toidu ja juustuisu

Suur isu juustu ja rasvase pitsa järele viitab sageli rasvhapete vähesusele, mis on üsna tavaline nähtus, kuna paljud inimesed saavad toiduga liiga vähe oomega-3 rasvhappeid. Söö lisaks juustule ka Kreeka pähkleid, lõhet ja lisa toitudele linaseemneid ning linaseemneõli.

Tasub tähele panna, et valdav osa erinevatest isudest on siiski märk sellest, et kehal on vedelikupuudus. Enne toidu järele haaramist joo kõigepealt suur klaas vett ja oota pool tundi - enamasti kaovad isud selle aja jooksul. 

Allikas: womenshealthmag.com