TÕELINE ŠOKK! Paberkoti eelistamine kilekoti asemel ei olegi keskkonnasäästlik

Paberkott
Autor: 123rf.com

Täna tähistatakse rahvusvahelist paberkottide päeva. Küll aga ei pruugi poes kilekoti asemel paberkoti järele haaramine olla sugugi keskkonnasõbralikum valik, vahendab Washington Post.

Paberkottide tootmine tekitab 70 protsenti rohkem õhku saastavaid aineid, võrreldes kilekoti valmimisprotsessiga. Samuti tekib paberkottide tootmisel 50 korda rohkem vett saastavaid aineid. Paberkottide tootmise juures kasutatavad toksilised kemikaalid põhjustavad õhu- ja veereostust. Näiteks võib nende tootmine põhjustada happevihmasid. 

Siiski pole ka kilekotid keskkonnasõbralikud, kuna nende tootmisel kasutatakse samuti mürgiseid kemikaale. Ameerika Ühendriikide Keskkonnakaitseagentuuri (EPA) edetabelis olevatest kõige ohtlikumat saastet tekitavatest kemikaalidest kasutatakse kilekottide tootmisel esimesest kuuest lausa viit kemikaali. 

Samuti surevad igal aastal sajad tuhanded mereimetajad tänu merre sattunud kilekottide söömisele. Kilpkonnad arvavad, et kilekotid on hoopis meduusid, mis on nende põhiliseks toiduks. Kilekotid võivad loomi lämmatada või blokeerida nende soolestiku. 

Keskkonnasäästlikkuse tõstmiseks tuleks investeerida hea kvaliteediga taaskasutatavatesse poekottidesse. Iga sellise koti kasutamine kõrvaldab oma eluea jooksul potentsiaalselt 1000 kilekotti. Samuti tasub soetada kokkupandavaid plastikkaste, millesse on poes lihtne kaup laduda ning see hiljem koju tuua. Lisaks saab taaskasutada juba olemasolevaid kilekotte, leides neile rakendust näiteks prügikottide või pakkematerjalina. 

Kommentaarid puuduvad