ÜLEVAADE I Kuidas on viie aastaga Tallinna üürikorterite turg ja hinnad muutunud?

Kortermaja
Foto: Kalevi Panorama

Üürihinnad on Tallinnas viimase viie aasta kõrgemail tasemel ning kuniks nõudlust jätkub ei tundu ka hinnad lähiajal langevat. Uurisime selle valguses, kui palju on viimase viie aasta jooksul üürihinnad Eesti pealinnas kasvanud ning milline on praegune üüriturg.

Viimase viie aasta jooksul on Tallinna üürikorterite turul olnud kaks tõusu. Tallinna keskmine üüripakkumiste hind oli 2017. aastal 10€/m2 ning see kasvas tõusvas joones kuni 2020 aastani, kui keskmiseks hinnaks kujunes 12,5€/m2.

Esimese koroonapandeemia ajal langes üürikorterite hind ning keskmiseks hinnaks ruutmeetri kohta kujunes 11 eurot. 

Siis aga toimus väikene tõus 2020 aasta lõpul. Kiire hinnatõus leidis aset selle aasta veebruaris, kui Ukrainas hakkas sõda. See on kujundanud tänase Tallinna keskmise üürikorterite ruutmeetri hinna, milleks on 13,5 eurot.

Tallinnas on üürikorterite keskmine ruutmeetri hind kõige rohkem kasvanud Vanalinna piirkonnas. 2017. aastal oli keskmine ruutmeetri hind 11,6 eurot, mis on tänaseks kasvanud pea 50% ehk 18 euroni.

stats

Aastate jooksul pole suuri muutusi üürikorterite piirkondade populaarsuses toimunud.

“Endiselt juhib turgu Tallinna kesklinn, kus on enim üürikortereid ning toimub ka kõige rohkem üüritehinguid. Teistest piirkondadest saab välja tuua kindlasti Põhja-Tallinna ning kaugele maha ei jää ka Lasnamäe,” tõdes Lahe Kinnisvara Põhja-Eesti tegevjuht ja maakler Sirli Nurm.

Nurm toonitas, et üüriliste jaoks on saanud väga oluliseks kolm märksõna – hea sisustusega korter, kasutuskulude maksumus ning ka maja üldine välimus. 

“Järjest keerulisem on leida kehvas seisukorras või poolikult sisustatud korterisse üürnikke,” tõdes maakler. “Kes soovib üüritulu teenida, peab olema valmis ka investeerima.” 

Maakler üürihindade langust lähiajal ei prognoosi. “Mina hindade kukkumist ei näe. Pigem loodan, et järsk tõus pidurdub ning hinnad jäävad mõneks ajaks samale tasemele,” ütles Nurm. 

Kommentaarid puuduvad