SUUR MAITSETEST: milline peen pealinna vastlakukkel on päriselt kõige parem?

Vastlakuklite maitsetest
Vastlakuklite maitsetest — FOTO: Silver Siilak

Täna on vastlapäev ja mida muud selle puhul teha kui kõht kuklitest punni süüa? Kogusime neljast kohast kokku erinevad vastlakuklid ning testisime neid toimetuses.

Pimetesti läbisid neli erinevat kuklit, mis pärinesid järgnevatest kohtadest: Reval Cafe, Röst, Põhjala Deli ja Karjase sai. Kuklid said lõigatud pooleks ja maitstud erinevate toimetuse töötajate poolt, kes neile seejärel ausa hinnangu andsid.

Põhjala Deli

Põhjala Deli kukkel
Põhjala Deli kukkel — FOTO: Silver Siilak

Toimetuse hinnang: 9 punkti 10st

Kommentaarid: Äärmiselt mõnus ja teistmoodi, ei ole nagu tavaline sai. Kukli sees olev õunamoos ja õunatükikesed tõstsid selle uude kõrgusesse, seda kiideti kohe eriti. Väga meeldis ka kardemoni ja kaneeli nüanss. 

Hind: 4 eurot tükk

Reval Cafe

Reval Cafe kukkel
Reval Cafe kukkel — FOTO: Silver Siilak

Toimetuse hinnang: 2,5 punkti 10st

Kommentaarid: Vaieldamatult kõige kehvem ja keskpärasem proovitutest. Moos on hapukas, aga saias endas puudub täidis ja lõpptulemus on kuiv. Ei midagi erilist maitse ega tekstuuri poolest. Kõikide kõige vähem lemmikum.

Hind: 2,90 eurot tükk

Röst

Rösti kukkel
Rösti kukkel — FOTO: Silver Siilak

Toimetuse hinnang: 6 punkti 10st

Kommentaarid: Proovimise jaoks oli valitud astelpajumoosi ja kitsejuustukreemiga kukkel, mis kohati üllatas uue ja huvitava maitsekombinatsiooni poolest, ent siiski tõdeti, et klassikaline vahukoor või toorjuust on meeldivam. Osade jaoks oli moos liiga hapu ja saia liiga palju – veerand kuklist lendas prügikasti. Sisu oleks võinud olla mahlakam.

Hind: 3,90 eurot tükk

Karjase sai

Karjase saia vastlacroissant
Karjase saia vastlacroissant — FOTO: Silver Siilak

Toimetuse hinnang: 9 punkti 10st

Kommentaarid: Tõeline konkurent Põhjala Deli saiakesele! Sai on omapärane ja teistsugune, ikkagi croissant ning mitte tavaline kukkel. Sees sisalduv karamell tekitab tunde justkui sööks karamellijäätist. Õhuline, mahlane ja hea, ent osade jaoks liiga magus.

Hind: 5,50 eurot tükk

Kommentaarid puuduvad