Poleks uskunud! Arst selgitab, miks ei tasu ärgates kohe tassikese kohvi järele haarata

Arst selgitab, miks ei ole soovitatav hommikul ärgates kohe kohvi juua.
Arst selgitab, miks ei ole soovitatav hommikul ärgates kohe kohvi juua. — FOTO: Antonio Guillem / 123RF.COM

Sisuloojana tegutsedes tuntust kogunud arst Karan Raj selgitab, et hommikul ärgates esimese asjana kohvi joomine pole inimesele sugugi kasulik. “Ärge jooge varahommikul kohvi, et end üles äratada,” rääkis ta BBC saates “Morning Live”.

Raj põhjendas oma nõuannet: “Sinu keha äratab sind hommikul loomulikul teel kortisooliga, sa saad hommikul kortisoolilöögi.” 

“Jätke kohvi joomine veidi hilisemaks, hommiku keskpaika, kui teie kortisooli- ja energiatase langevad. Just siis on hea end kohvist saadava kofeiini abil ergutada,” lisas ta. 

Raj on varem jaganud sotsiaalmeedias videot, milles selgitab lisaks kohvi joomisele teisi levinud harjumusi, mille tõttu võivad inimesed end tunda hommikuti väsinuna. Ta tõi välja, et ei tohiks kunagi vajutada äratuskellal äratuse edasilükkamise nuppu.

“See veenab su keha, et sisened teise unetsüklisse. Tulemusena vabanevad hormoonid, mis kutsuvad esile unisust.” Lisaks selgitas Raj, et ärgates ei tohiks kohe ka telefoni järele haarata, sest see võib tekitada varahommikul liigset ärevust. 

Allikas: LADbible. Loe täpsemalt siit!

Kommentaarid puuduvad