Reklaam sulgub sekundi pärast

Noor naine sai e-sigareti tarvitamisest tõsise tervisekahjustuse: oma looga suudan ehk muuta kellegi elu enne kui on hilja

— FOTO: 123rf

Tänavapildis võib iga päev näha üha rohkem e-sigarettide tarbijaid. Neid tarvitavad nii vanemad inimesed kui ka noored ja lapseealised. Endine e-sigareti sõltlane jagas ühismeedias oma lugu sellest, millise tõsise tervisekahjustuse pealtnäha süütu sõltuvus talle tekitas.

Poolteist aastat tagasi proovis noor naine esimest korda e-sigaretti. "Üha rohkem tundus see tegevus paeluvat ja märkamatult olin ma sõltuvuses ning minust oli saanud järgmine ohver," meenutas naine sõltuvuse tekkimist. 

Ta tõdes, et ei mõelnud tänase päevani, mida see pulk täpsemalt sisaldab või kuidas keha sellele reageerib. Ainukene halb asi selle tarvitamise juures tundus olevat suur rahaline väljaminek.

"Kui alguses kulus ühes kuus kuskil 1-2 pulka, siis üsna ruttu sai 1 pulk otsa paari päevaga," tunnistas naine. 

Eelmise aasta novembris kadus noorel naisel aga päeva pealt hääl. "Eeldasin, et ju olen külmetanud ja tõttasin apteeki. Umbes kaks kuud olen ravinud oma kõri ja häält antibiootikumi kui ka käsimüügist saadud ravimitega samaaeg kasutades e-sigareti.
Tulemus oli põhimõtteliselt olematu, Aasta viimastel nädalatel lisandus juurde ka valulik keel, igemed ning kurgulagi," rääkis naine.

Valulikkus pani naist muretsema ning arsti poole pöörduma. "Diagnoos, mis arstilt sain, oli jahmatav. E-sigaret on mõjunud minu häälepaelale ja tekitanud korraliku turse, mille tõttu häälepael ei sulgu. Söögitoru limaskesta muutused," tunnistas naine. 

Õnneks jõudis naine kliinikusse õigeaegselt ning midagi pahaloomulist ei ole tal veel jõudnud areneda. Küll aga kurguvähidiagnoosi saavaid noori inimesi on iga päev aina rohkem. 

"Ees ootab pikk paranemine, mille tulemusel loodan pääseda operatsioonist. Loodan, et minu lugu on mõtlemisaineks eelkõige minu ümber olevatele inimestele, aga südamest loodan, et suudan muuta kellegi elu ennem kui on hilja," ütles naine.