Reklaam sulgub sekundi pärast

Miks meie lapsed paksuks lähevad? Fitlapi asutaja: lapsevanematel tuleks vaadata peeglisse

Heikki Mägi
Foto: Erakogu

Viimaste aastate üha suurenev probleem on alaealiste laste ebatervislikud eluviisid ja ülekaalulisus. Küll on lapsed maiad rämpsu sööma ja kehalise kasvatuse tunnid koolis ei anna piisavat koormust, et nutiseadmetes passimist korvata. Mida teha?

"Miks me oleme idioodid?" podcastis käis külas Fitlapi asutaja ja kolme lapse isa Heikki Mägi, kes usub, et laste rasvumine on äärmiselt tõsine probleem. "Lapsed iseenesest pole süüdi. Meie vanematena näitame eeskuju - kui ma ise söön sardelli ja burgerit ja joon limonaadi, siis mida me oma lastelt tahame?" usub Heikki, et tegelikkuses saab probleem alguse siiski ebatervislikest lastevanematest.

Murekohaks on kindlasti ka laste liikumine, mis on aastatega vähenenud. "Eks me kõik oleme siin telefonid näos koguaeg ja liigume vähem. Pigem tuleks peeglisse vaadata lapsevanematel,” sõnab Heikki.

Kuna Heikki on ise tohutu tervisliku eluviiside pooldaja, proovib ta sarnast joont hoida ka oma perekonnas. "Kodus vaatan ka, et kui päris sööki ees ei ole, lähevadki Nutella saiad ja misiganes. Sa pead ise vanemana olema pind tagumikus, suruma ja oma lastega on mul see reegel, et pole minu asi, mis trennis sa käid, aga kusagil sa pead käima. Peab olema mingi tegevus,” paneb ta kõigile lastevanematele südamele.

Kuula täispikka podcasti Spotifyst või Soundcloudist!