Las Vegas: 4 parimat filmi linnast, mis ei maga kunagi

Las Vegas
Las Vegas — FOTO: Unsplash.com

Las Vegas on üks maailma kuulsamaid linnu, mis on tuntud oma võrratu atmosfääri, ainulaadsete tegevuste ja fantastiliste kasiinode poolest. Linn on populaarne vaatamisväärsus turistide jaoks üle kogu maailma ning pakub lugematuid võimalusi lõbutsemiseks ja hasartmängude mängimiseks. Iga Las Vegast külastav inimene peaks kindlasti vaatama kuulsaid kasiinosid, et ise näha linna võlu.

On ka mitu klassikalist filmi, mis kujutavad kasiinostseene ja on saanud maailmakuulsaks. Tõeliselt suurtes filmides mängib kasiinod olulist rolli ja inspireerib. Kuid millised kassahitid on siiani bestsellerite hulgas ja saavutanud suure tuntuse? Näitame 4 parimat filmi linnast, mis ei maga kunagi!

Hangover: Hangover ja 2009. aasta Blockbuster

Kinoklassiku “Hangover” süžee on väga veenev. Kolm peategelast asuvad uskumatule teekonnale, mis viib nad Las Vegasesse. Kohale jõudes peavad nad mõistma, et eelmisel ööl olid ootamatud tagajärjed. Oma probleemi lahendamiseks peavad nad tegema mõningaid riskantseid otsuseid. Kasiinostseenid filmis “Hangover” on sama kuulsad kui filmi süžee ise.

Üks esimesi hetki filmis on külastus “Caesari paleesse”, kus Phil, Stu ja Alan proovivad hasartmänge. See on esimene kord, kui grupp siseneb kasiinosse ja kohe on selge, et neil pole aimugi, mida nad teevad. Stseeni läbib palju komöödiat, kui poisid püüavad õppida mängima. Phil kaotab lõpuks kogu oma raha. Järgmiseks peatuspaigaks on filmi poiste salajane pokkerimäng Las Vegases.

See stseen on täis pinget ja pakub ka mõned õpetlikud hetked pokkerireeglite kohta. Mängu käigus petetakse Stu’d ja lõpus annab Alan talle kaotuse korvamiseks kõik oma võidud kasiinost. Stseen näitab meile ka, kuidas pokkeris bluffida ja miks on nii oluline oma vastaseid hästi tunda. “Hangoveri” viimane kasiinostseen toimub siis, kui poisid peavad lõpuks Dougi päästma.

Nad kavandavad Bellagio kasiinos riigipööret, manipuleerides mänguautomaatidega. Pärast seda, kui Alan on koodi lahendanud, saavad nad üle 600 000 dollari auhinnaraha ja tähistavad oma võitu hotelli luksuslikus hotellitoas. See hetk tähistab süžee lõppu ja näitab meile lõpuks meie kangelaste õnnelikku lõppu.

Kokkuvõttes pakub “Hangover” meile erinevaid kasiinostseene, milles on palju huumorit ja õpetlikke hetki hasartmängureeglite kohta. Kuigi hasartmängud või isegi võitmine ei pruugi kõigile meeldida, annab see film siiski ülevaate kasiinomaailmast ja teeb selle meile kõigile natuke huvitavamaks, kas koos pohmelliga või ilma!

Ocean’s Eleven: Meeskond, mille eesmärk on saada miljonäriks

Filmi “Ocean’s Eleven” süžee on väga veenev. Lugu algab sellega, et Danny Ocean (George Clooney), jõugu liider, arreteeritakse Las Vegases. Seal ütleb talle politseinik, et ta oli seotud pangarööviga, mille käigus tapeti üks mees. Vahepeal on teised jõugu liikmed jõudnud Las Vegasesse ja püüavad välja mõelda, kuidas Danny vanglast välja saada.

Pärast plaani väljatöötamist otsustavad nad paluda pangaröövli Alex Cuneo (Scott Caan) abi Danny vabastamisel. Alex on üks Danny parimaid sõpru ja osales ka pangaröövis. Ta nõustub ja läheb koos teistega panka. Seal avastavad nad, et pank on tõepoolest tühi ja kõik töötajad on koju läinud. Seega eeldavad nad, et see on õige aeg panga röövimiseks.

Alex annab teistele märku ning nad hakkavad seifide avamist ja raha väljavõtmist alustama. Kui äkki häirekell heliseb ja politsei teatab, et nad on kohe kohal, pöörduvad jõugu liikmed ümber ja põgenevad. Pärast kõigi seifide avamist ja kogu raha äravõtmist pöörduvad nad tagasi oma hotellidesse ja ootavad, millal algab järgmine päev ja kuidas õiguskaitseorganid röövile reageerivad. Tegevus on siin rohkem esiplaanil kui puhas kasiinotunne. Kuid näitlejatöö on läbivalt esmaklassiline ja film on muljetavaldav. Seetõttu vaimustas see film ka kino ja seda peetakse filmiklassikaks.

Kasiino: Klassika Robert De Niroga

Casino on film, mis räägib glamuurist ja sädelusest. Nii nagu Las Vegases toimuvad hasartmängud iga päev. Filmi kasiinostseenid on ainulaadsed ja püüavad taasluua 1970. aastate Las Vegase Stripi atmosfääri. Kinoklassiku kasiinostseenid on inspireeritud kasiinomaailma glamuursest küljest ja näitavad autentselt nii mänguri elu kui ka kõiki selles asutuses tegutsevaid tööstusharusid.

Kasiinostseenides on Robert De Niro näha, kuidas ta juhib kasiinot ja mängib kõrgete panustega. Ta mängib ruletti, blackjacki, baccarat ja muid mänge erinevates kasiinodes maailmakuulsas linnas. Ta mängib ka sõpradega pokkerit ja tõestab, et ta on selle kaardimängu meister. Tema oskused pokkerilaual teevad temast nõutava mängija, kes võidab palju raha.

Film näitab ka Robert De Niro kontrolli kasiino üle. Tema on see, kes otsustab kõik ja keegi ei saa talle vastu seista. Ta kontrollib kõiki kasiino aspekte ja hoolitseb selle eest, et kõik toimiks tõrgeteta. See annab talle kasiinos uskumatult palju võimu ja ta saab seda kasutada oma eesmärkidel. Kasiinostseenide glamuurne atmosfäär teeb filmist unustamatu.

Vaataja kogeb hasartmängude maailma lähedalt ja saab ka ülevaate kasiino pimedast küljest, kus valitsevad pettused ja korruptsioon. Film võimaldab vaatajal kogeda elu Las Vegase mängurina. Nii oma glamuurses kui ka üsna tumedas küljes. See film pani paljud inimesed üldse teadvustama seda teemat ja pakub arvukalt kasiinosid kõigis tahkudes. Absoluutselt soovitatav kõigile huvilistele.

Kommentaarid puuduvad