Reklaam sulgub sekundi pärast

Läksid jõululauas liiale? 5 lihtsat nippi, kuidas ülesöömisest taastuda

Womenshealthmag.com

Jõulud
Foto: 123rf

Pühad on aeg, kus paljud meist lasevad püksikummi lõdvemaks ja lubavad endale rohkem head ja paremat kui ehk muidu. Kuigi selles pole iseenesest midagi halba ja lookas jõululaud mõjubki ahvatlevalt, võivad ülesöömise tagajärjed olla üsnagi ebameeldivad. Kuidas sellest taastuda?

Alusta järgmist päeva tervisliku hommikusöögiga

Isegi kui ärgates tundub kõht täis eelmisest õhtust, on mõistlik päeva alustada tervisliku hommikusöögiga, nagu näiteks munad või kaerahelbepuder — need toidud aitavad sul vältida edasist liigsöömist.

Joo palju vett

Vesi aitab vältida liigsöömisest tekkinud puhitust ja jääkaineid kergemini kehast välja viia. Ühtlasi tekitab vesi täiskõhutunnet ja tekib vähem kiusatusi edasi süüa.

Söö lõunaks mõni tervislik ja täitev salat

Salatis leiduvad vesi ja köögiviljad mõjuvad su kehale kergendavalt ja aitavad vabaneda liigsöömisega kaasnevast raskustundest.

Ära piira end liigselt ja hoida snäkid kerged

Kui plaanid kõhtu õhtuni tühjana hoida, siis ongi oht, et sööd suure näljaga lihtsalt üle. Selle asemel söö päeval kergeid ja tervislikke snäkke, et kõht suure pidusööma ajaks liigselt tühi poleks. 

Leia aega ka liikumiseks

Ülesöömise üks parimaid ravimeid on iseenese liigutamine. Kui jõusaali pole aega ega tahtmist minna, aitab ka mõnus jalutuskäik värskes õhus või mõni joogaharjutuste video. 

Allikas: Womenshealthmag.com