Kuidas gripihooajal tervena püsida? Need kasulikud nipid aitavad haigusi eemale hoida

Kuidas end gripi hooajal tervena hoida?
Kuidas end gripi hooajal tervena hoida? — FOTO: 123rf

Saabunud sügis on kaasa toonud taas gripihooaja. Vaata, milliseid soovitusi järgides saad hoida oma immuunsüsteemi tugevana ning hoiduda haigustest.

Tarbi täistaimseid toiduaineid
Taimsed toidud, nagu köögiviljad, seemned, pähklid, puuviljad ja kaunviljad, on rikkad antioksüdantide poolest, mis aitavad vähendada põletikku kehas, mis on seotud paljude terviseseisunditega. Eelnimetatud toiduainetes sisalduvad kiudained toidavad soolestikus leiduvaid tervislikke baktereid. Taimsed toidud sisaldavad ka palju olulisi vitamiine, mineraale ja toitaineid.

Kvaliteetne uni
See on lihtsaim viis immuunsüsteemi tugevdamiseks. Halb uni muudab teid haiguste suhtes haavatavamaks. Tugeva ja terve immuunsüsteemi tugevdamiseks magage igal ööl vähemalt 7 tundi.

Külm dušš
Külma dušši peetakse kasulikuks luu- ja lihaskonna, südame-veresoonkonna ja hingamisteede jaoks ning need võivad samuti parandada ainevahetust ja vaimset tervist. Hiljutiste uuringute kohaselt võivad igapäevased külmad dušid suurendada haigustega võitlevate valgete vereliblede arvu võrreldes inimestega, kes võtavad kuuma dušši.

Stressi ja ärevuse leevendamine
Ärevuse ja stressi leevendamine on terve immuunsüsteemi võti. Pikaajaline stress võib põhjustada põletikku ja tasakaalustamatust teie immuunrakkude funktsioonis. Regulaarse treeningu, jooga, meditatsiooni ja sooja soolase veega vannis leotamise kombinatsioon on mõned viisid stressi vähendamiseks ja lõõgastumiseks.

Tarbi piisavalt vett!
Hüdratsioonis püsimine ei pruugi kaitsta inimese keha viiruste ja mikroobide eest. Teie elundite ja kudede piisav hüdratsioon on teie tervise jaoks hädavajalik. Hüdratsiooni puudumine võib takistada füüsilist jõudlust, meeleolu, seedimist, keskendumist ja olulisi funktsioone.

Hapendatud toitude lisamine oma menüüse
Sellised toidud sisaldavad rohkelt kasulikke baktereid, mida nimetatakse probiootikumideks ja mida leidub seedetraktis. Näiteks probiootilised jogurtid, keefir, kimchi, hapukapsas, miso ja kombucha. Uuringud näitavad, et nende tarbimine võib aidata immuunrakkudel eristada kehas terveid, normaalseid ja kahjulikke organisme ning leevendada allergiate ja haiguste teket.

Mõtle positiivselt
Teie vaimne tervislik seisund võib teie keha füüsilist tervist mitmel viisil mõjutada. Meditsiiniliste uuringute kohaselt oli positiivselt meelestatud inimestel südameinfarkti tõenäosus väiksem.

Võtke vitamiine
C-vitamiin toetab rakkude talitlust, kaitseb organismi keskkonna oksüdatiivse stressi eest ja aitab vähendada haiguse kestust. Mõned parimad C-vitamiini toiduallikad on puu- ja köögiviljad, sealhulgas maasikad, kiivid ja apelsinid.

D-vitamiin võib tugevdada organismi immuunvastust ja kaitsta keha erinevate hingamisteede haiguste eest. Seda nimetatakse sageli “päikesevitamiiniks”, kuna päikesevalgust peetakse parimaks D-vitamiini allikaks.

Peske käsi
See on üks levinumaid ja lihtsamaid tavasid mikroobe tekitavate haiguste vältimiseks. See on kõige tõhusam meetod nakkuslike mikroobide leviku tõkestamiseks. Peske käsi seebi ja veega vähemalt 20 sekundit, et püsida terve ja hoida ära nakkushaigusi.

Kommentaarid puuduvad