Reklaam sulgub sekundi pärast

KOGEMUSLUGU | Noor eestlanna käis Türgis hambaid ravimas: minu sees olid nii erinevad tunded

Hilary käis Türgis esteetikaturismi reisil.
Hilary käis Türgis esteetikaturismi reisil. — FOTO: Erakogu

Aina enam kohtab eestlasi, kes on käinud välismaal oma välimust või tervist turgutamas. Seda põhjusel, et tihtipeale on välismaal iluoperatsioonide tegemine kordades soodsam kui Eestis. Sellest on välja kasvanud mõiste esteetikaturism.

Hilary Karu on 30-aastane naine, kes oli aastaid vaevelnud hambaprobleemide käes. Ühel hetkel otsustas noor naine, et aitab ning ta võttiski ette teekonna minna oma hambaid Türki korda tegema.

Karu teekond algas tegelikkuses juba eelmise aasta suvel, mil ta võttis ühendust Türgi arstiga. "Aus olles, tekitas nende võib olla isegi ülemäärane viisakus ja sõbralikkus esialgu minus hirmu – Eestis ju nii ei suhelda! Ajaga mõistsin, et Baris on väga südamlik ja annab endast kõik, et tunneksin end turvaliselt," sõnas Hilary. Seejärel saatis Karu kliinikusse pildi oma hammaste seisukorrast ning arstid koostasid talle raviplaani. 

Kui kõik sai selgeks räägitud ning kuupäevad üheskoos paika pandud, võiski reis alata. Kokku kestis see 28. oktoobrist 10. novembrini. "Pean tunnistama, et olin pikalt hirmu küüsis, kas tõesti on võimalik selle vähese ajaga minu mured lahendada. Kõik edasine kummutas minu hirmud."

— FOTO: Erakogu

Lennujaamas võttis neid vastu luksuslik transfeeriauto, millesuguses Hilary polnud kunagi varem sõitnud. "Autos olid ootamas veepudelid ja Coca-Colad, lisaks oli seal WIFI ja vajadusel sai telefoni laadida. Kuigi oleksime autos isegi telerit saanud vaadata, otsustasime ümberkaudse jälgimise kasuks," rääkis Hilary.

Seejärel võiski hakata pihta "päris" töö. Oma blogis kirjeldab Hilary ka väga põhjalikult, kuidas tema päevad välja nägid ning mida ta Türgis tegi. Ta sõnab, et võib kõlada ülivõrdes see küll liialdusega, kuid ta pole nii head kohtlemist Eestis varem kohanud. "Võib olla ainult alaealisena EMOsse sattudes…"

Türgis läks Hilary ravi maksma pea 3-4 korda vähem kui Eesti oleks see läinud. Lisaks oli hinna sees ka 2 nädalat majutust. 

Reisi ajal oli Hilary suureks väljakutseks toitumine, sest pärast alumiste hammaste lihvimist ja igemete paranemisprotsessi algust pidi ta oma toiduvalikuid hoolikalt jälgima. 

"Olin esialgu väga skeptiline Türgi hambaravi osas. Minna riiki, kus ma varem käinud ei ole, ja kust muusosas ei pruugi kuulda nii positiivseid uudiseid. Küll aga tõendas kogu ettevalmistusprotsess ja kohapeal oldud aeg minu jaoks vastupidist – minuga tegeleti ülimalt professionaalselt ja lisaks kasutati ravimeetmeid, millest seni Eestis kuulnud polnud!"

Hilary hambad enne ja pärast.
Hilary hambad enne ja pärast. — FOTO: Erakogu

Kokku oli Hilary 14 päevast kliinikus vaid 7, mis tähendab, et pooled päevad olid tal vabad. "Juba 9. novembri õhtul peeglisse vaadates või aknast enda peegeldust nähes tuli minu näole suurim ja rõõmsaim naeratus, mis on vist üldse kunagi minu näol olnud. Minu sees olid nii erinevad tunded – tänurõõm, uskumatus, õnnejoovastus aga ka äratundmine."

Karu sõnab, et on ülimalt õnnelik, et otsustas selle teekonna ette võtta!

Kui palju läks Hilary hambaravi maksma, millised olid tema emotsioonid ning kuidas kõik läks, sellest saad lugeda põhjalikult Hilary blogist!

Kommentaarid puuduvad