Reklaam sulgub sekundi pärast

Haridus- ja tehnoloogiaettevõtte Mindvalley seminaridel osalemise piletihind küündib 2000 euroni

Mindvalley
Pilt: pressimaterjal

Kultuurikatlas on toimunud viimastel nädalatel Mindvalley suveülikooli seminarid kõikvõimalikest valdkondadest. Publikut on meelitatud mitmete mõjusate maailmakuulsate esinejatega ja sajad kuulajad on kogunenud õppima uusi eluks vajalikke teadmisi. Uurisime lähemalt, kui palju aga maksab sellisel üritusel osalemine ja selgub, et pilethinnad küündivad kuni 2000 euroni.

Mindvalley on pakkunud kahe nädala jooksul inimestele rohkelt häid emotsioone. Enamik inimesi on mingil eluhetkel mõtisklenud selle üle, mis on "elu mõte" ja miks me üldse eksisteerime. Ettevõtete, spetsialistide ja tippjuhtidega töötav treener ning mitmel TED Talkil kõnelenud dr Skrikumar Rao avas publikule mõtteid, kuidas suhtuda ellu kui vaimsesse teekonda ja seda mõistmist igasse oma elu tahku juurutada.

“Me kõik oleme maailmaruumi väikesed osakesed. Näeme oma eksistentsi väärtust oma peas ja usume, et meil on siin maailmas mingi mõju. Ainuke asi, mida siin elus teha saame, on tegelikult töö iseendaga – mõtestada seda, milline on minu, teiste ja kogu maailma reaalsus ja kuidas iseend sellesse paigutada. Kõik on kinni meie aju raamistamistöös. Kui paned ennast pidevalt mingisse rolli, siis on see enesele valetamine, sest see pole meie kogetud reaalsus,” leiab dr Rao ja lisab, et “oluline on ennast läbi elu tunnetada iseendana, kes ma olen ilma rollideta.”

Kui Mindvalley programmist tahta täies mahus osa võtta, siis selgub, et rahakotti peab kergendama päris korralikult. Loomulikult on eelis neil, kes varem pileti ostavad. Kuid kui osaleda üritusel ühe nädala, siis peab välja käima umbes 900 eurot. Kahe nädala eest tuleb tasuda juba krõbedam summa, ligikaudu 1500 eurot ja kui soov on seminardiest maksimum võtta, siis peab tasuma kuni 2000 eurot.

Mindvalley hinnad
Mindvalley hinnad

Kuid juba sellel laupäeval, 23. juulil pakub tasuta Mindvalley noortepäev Eesti ja Ukraina noortele maailmakuulsaid inspiratsioonikõnelejaid.

Üritusele on oodatud nii siinsed 14-25-aastased noored kui Ukrainast Eestisse sõja eest pakku tulnud noorukid. Üritusele saab end kirja saab noortepäeva kodulehel. Tihedas päevakavas esinevad noortele nii kohalikud inspiratsioonikõnelejad kui Mindvalley rahvusvaheliselt tuntud koolitajad. Üritusel ettekanded on inglise keeles ja kogu programm tõlgitakse soovijatele ka eesti või ukraina keelde.

Kell 10 algava päeva juhatab sisse Mindvalley asutaja ja tegevjuht Vishen Lakhiani, kes räägib meditatsiooni vajalikkusest ja õpetab kuueosalist meditatsioonipraktikat, mis aitab noortel treenida oma vaimu kuue peamise tugisamba - kaastunde, tänulikkuse, meelerahu, visualiseerimise, enesekontrolli ja toetuse - abiga. 

„Olen kindel, et paljudel noortel inimestel on elus mitmeid küsimusi, millele üheaegselt lahenduste otsimine tekitab segadust ja ebakindlust. Traditsioonilisest koolist ei leia just need iseennast ja enese arendamist puudutavad küsimused tihti vastuseid,“ sõnas Vishen ja lisas, et Mindvalley soovib avada noortele võimalikult vara ukse selliste teadmiste juurde, mis aitavad elada õnnelikumat ja tasakaalustatumat elu.

Mindvalley suveülikool arendab ülemaailmset haridussüsteemi uue elukestva piirideta ülikoolilinnaku kaudu. Mindvalley ülikoolis saab teadmisi igas vanuses inimene, olgu ta 3- või 70-aastane. Suveülikoolis osalevad terved pered koos lastega ning lavale astuvad tunnustatud terapeudid, nõustajad, tervendajad, ärikonsultandid, kellest suurel osal on ka kursus Mindvalley'is.