Eesti maasikad saadeti laborisse kontrolli: 2021. aastal olid marjad oluliselt puhtamad

Fuudish

MAASIKAS

Euroopa laboris tehtud testimistest selgus, et Eesti talu maasikad ei ole pestitsiidijääkidest puhtad ning eelmise aastaga võrreldes leidub selle aasta marjades rohkem pestitsiide, vahendas Fuudish.

Fuudish on toiduteavituskanal, mille eesmärk on muuta toit läbipaistvamaks ja tõsta eestlaste teadmisi igapäevatoidust, mida ostetakse ja tarbitakse.

Maasikahooajal võeti kohtutäituri poolt läbiviidud ostuprotseduuril kokku 4 kodumaise maasikatootja proovid. Müüjate valik oli juhuslik. 

"Saatsime erapooletusse Euroopa laborisse testimisse nelja erineva Eesti talu maasikad, et saada kinnitust, kas Eesti maasikas on pestitsiidijääkidest puhtam kui välismaine. Kahjuks tulemused seda ei kinnitanud," kirjutas Fuudish tulemustest oma Instagramis. 

Nelja talu maasikate tulemused olid: Joosepi talu ja Puide talu maasikatest tuvastati 8 pestitsiidi jääki, Peebu talu maasikatest 6 ja Tasuja talu maasikatest 5 pestitsiidi jääki. Fuudish tähendas postituses, et need jäägid on kõik normi piires. 

"Kui vaadata PTA 2022 aasta pestitsiidide aruannet, mis koostatud 2021 tulemuste pōhjal, siis olid 2021 Eesti maasikad oluliselt puhtamad," lisas Fuudish.

Eelmisel aastal tehti 39 proovi kodumaisest maasikast. Eesti maasika 15 proovist ei leitud ühtegi pestitsiidi jääki, 10 proovis oli ühe pestitsiidi jääk või jäljed. 4 või enama jäägiga proove oli 39st viiel maasikakasvatajal.   

Loe lähemalt Fuudishi Instagrami konto postitusest: 

Kommentaarid puuduvad