Ainus maailmas! Tennessee loomaaias sündis üliharuldane kaelkirjak

Kaelkirjak
Kaelkirjak — FOTO: 123rf

Tennessee loomaaias on sündinud uus fännide lemmik – ilma laikudeta kaelkirjak. Nime pole veel loomake saanud, kuid juba on haruldane tegelane üle maailma kuulsust kogumas.

Loomaaia sõnul võib olla loomake “ainuke ühevärviline kaelkirjak kogu planeedil”. (Viimane teadaolev säärane kaelkirjak oli Tokyo Ueno loomaaias 1972. aastal sündinud vasikas, vahendas CBS News.)

Kaelkirjaku beebi
Kaelkirjaku beebi — FOTO: REUTERS/Scanpix

Loomaaia asutaja Tony Bright ütles, et nädala vanune vasikas toob kaelkirjakute kaitsmise vajadusele väga olulist tähelepanu. Giraffe Conservation Foundationi andmetel on looduses alles umbes 16 000 võrkkaelkirjakut, mis on 50% vähem võrreldes viimase kolme ja poole aastakümne kui kontinendil elas umbes 36 000 metsikut võrkkaelkirjakut.

Uus vasikas ühineb Brighti kasvava karjaga koos teise kaelkirjakupojaga, kes sündis vaid nädalaid varem. Loomaaed lisas ka, et vasikas kasvab oma tähelepaneliku ema ja selle töötajate järelevalve all. Nüüd vajab ta lihtsalt nime, mille üle fännid saavad hääletada, enne kui Labor Day pühal väikese kaelkirjaku nimi välja kuulutatakse.

Nelja valiku hulgas on ka Kipekee, mis tähendab suahiili keeles “ainulaadne” – üliharuldase beebi jaoks sobiv nimi.

Kommentaarid puuduvad