7 põhjust, miks vallalised on tihtipeale õnnelikumad kui paarisuhtes inimesed

Insider

vallaline
Foto: 123rf

Täna on rahvusvaheline vallaliste päev. Ehkki mõnedki arvavad, et vallalise elu on kurb ja üksildane, siis psühholoogid on leidnud põhjuseid, miks vallalise inimese elu on isegi parem kui suhtes oleva inimese elu.

1. Vallaline olemine annab sulle mõtlemisruumi

Endale aja võtmist tuleks näha kui võimalust saada teada, kes sa tegelikult oled ja mida vajad.

Inimestel võib tekkida kiusatus tormata uutesse suhetesse inimestega, kes on meie jaoks valed, kui oleme minevikus haiget saanud, sest me püüame valu alateadlikult parandada.

Kui aga võtate vallalise olemise aega, leiate, et aeg on suurepärane tervendaja ja õpite oma minevikust lahti laskma.

Samal ajal saate avastada uusi kohti ja proovida uusi kogemusi, et teha kindlaks, kes te olete ja milline inimene teile sobib.

2. Üksikud inimesed on tervemad

On tõendeid selle kohta, et vallalised liiguvad rohkem kui abielus olevad inimesed. Ajakirjas Journal of Marriage and Family avaldatud uuringu kohaselt liiguvad lahutatud inimesed rohkem kui abielus olevad inimesed, kuid kõige aktiivsemad on need, kes on alati olnud vallalised.

Psychology Today ajaveebipostituses arutleb sotsiaalpsühholoog Bella DePaulo, kuidas naised, kes on alati olnud vallalised, on üldiselt tervemad kui praegu abielus naised ning neil on ka vähem haiguspäevi ja vähem arstivisiite.

Teine uuring, mis avaldati ajakirjas Social Science & Medicine, näitas, et üheksa Euroopa riigi vallalistel oli madalam KMI kui abielus inimestel ja nad kaalusid üldiselt umbes viis naela vähem.

3. Suudad paremini sõpru hoida

Ajakirjas Contexts avaldatud uuring näitas, et inimesed, kes olid alati olnud vallalised, olid oma sõprade ja perekonna suhtes tähelepanelikumad kui abielus olevad inimesed.

DePaulo kirjutab sellest teises ajaveebi postituses, kus ta ütleb, et tegemist ei ole ainult esimeste aastate armumise juhtumiga, vaid eraldatud olemine jätkub pikka aega. Ajakirjas Information, Communication & Society avaldatud uuringute kohaselt on vallalistel inimestel ka mitmekesisem hulk inimesi, keda nad peavad lähedasteks sõpradeks. Samuti pingutavad nad ilmselt rohkem, et hoida õdede-vendade suhteid tugevana.

4. Sa oled rahaga parem

Vallalisel olemisel on ka rahaline eelis. Skole.org andmetel olid pangavõlglased 21% vallalistest inimestest, 27% lasteta abielupaaridest ja 36% lastega abielupaaridest.

Nii et olenemata sellest, kas teil on lapsi või mitte, võib paari kuulumist seostada suuremate kulutustega. See võib olla tingitud sellest, et üksikud inimesed on vähem materialistlikud.

6. Üksi olemine võib olla vähem stressirohke

Vallaline olemine võib muidugi stressi tekitada. Võib-olla proovite suhet leida või teid ümbritsevad inimesed avaldavad teile survet. Kuid partneriga koos olemisel võib olla ka oma probleeme. Lisaks murele kellegi teise oma ellu ja plaanidesse sobitamise pärast peavad paarisuhtes olevad inimesed mõtlema, kuhu suhe areneb ning kas neil on partnerluses piisavalt jõudu ja autonoomiat.

Nagu Susan Heitler ajakirjale Psychology Today oma ajaveebipostituses kirjutab, saab neist pingetest üle. Kuid see on õppimiskõver, mille pärast vallalised inimesed muretsema ei pea.

7. Vallalised on iseseisvamad

Üksi olemine ei ole sama, mis üksildane olemine. Ja üksinda aega hindama õppimine on iseseisvuse jaoks väga oluline. Igaüks peab mingil eluperioodil olema isemajandav ja kui te pole kunagi üksi olnud, võib teil olla raske kohaneda.

Uuringud näitavad, et mida iseseisvamad on vallalised, seda väiksem on tõenäosus, et nad kogevad negatiivseid emotsioone. Kuid abieluinimeste jaoks seostub iseseisvus rohkem negatiivsete emotsioonidega – peaaegu nagu nad paneksid pahaks, et nad peavad ise hakkama saama.

Kommentaarid puuduvad