Reklaam sulgub sekundi pärast

Katkematu meloodia: kakskümmend pianisti mängisid Solarises seitse tundi järjest klaverit

TV3 uudised

Ülemaailmset klaveripäeva tähistatakse Eestis üpriski erilisel moel, mis kindlasti paitab ka pretensioonikaima kuulaja kõrvu. Seitsme tunni vältel esitasid kakskümmend Eesti pianisti Rein Rannapi teost „Pilvelossid".

Ülemaailmsel klaveripäeval mängisid kakskümmend pianisti Solarise keskuses seitsme tunni vältel vaheldumisi Eesti pianisti Rannapi teost „Pilvelossid".

"Nii mõnus pala, et hakkab kummitama," ütles üks proua, kes ülemaailmsel klaveripäeval Solarise keskuses klaverikontserti kuulama oli tulnud. Kontserti, mida mängiti seitse tundi järjest.

"Me peame koreograafiliselt nihkuma natukene, praegu hakkabki vahetus tulema, mida on lahe vaadata. Põhimõtteliselt on justkui muusika katkematu see muusika koguaeg. See on võib-olla kõige raskem asi. Siis natukene veel keskenduda ka lärmi sees, aga see ei olnud üldse nii keeruline. Ilus oli seal olla," ütles pianist Johan Randvere.

"See peab koos videoga maagilise atmosfääri tekitama siin kaubanduskeskuses. See on mu eesmärk, et selline müstika katkematult kordub. Idee ongi selles, et see looks ühtse katkematu atmosfääri," ütles helilooja ja pianist Rein Rannap ja lisas, et kuna muusika ise on piisavalt lihtne ja aeglane, ei lähe selle mängimine ilmselt ka ühelgi pianistil sassi. Samuti oli sassiminemise vältimiseks igaks juhuks ka noodid klaveril olemas, sest Rannapi sõnul ei saanud ta kohustada kõikidel pianistidel seda lugu pähe õppima.

Kuna klaveril on kokku 88 klahvi, langeb rahvusvaheline klaveripäev iga aasta 88. päevale.

Vaata lähemalt päises olevast videost. Lisainfot "TV3 uudiste" kohta saab SIIT.