”Zelensky lugu” paljastab Ukraina presidendi ootamatu vapruse, milleks polnud valmis ükski maailma suurvõim

Foto: Scanpix
Foto: Scanpix

Sõda on kestnud kahetsusväärselt kaua ja mingit lahendust ei paista tulevat, kuid Ukraina president Volodõmõr Zelenskõi seisab vankumatult oma rahva eest.

Täna kell 22.00 esilinastub TV3s ”Zelensky lugu”. Venelaste Ukraina-vastase välksõja läbikukkumise üheks põhjuseks oli president Zelensky ootamatu vaprus ja meelekindlus, milleks polnud valmis ükski maailma suurvõim. Kuid milline on olnud Zelensky minevik? Kes moodustavad Ukraina presidendi pere ja milline on olnud Volodymyri ja esileedi Olena kirglik armastuslugu? Sel puhul tuletame meelde mõned faktid Ukraina presidendi kohta.

Volodõmõr Oleksandrovõtš Zelenskõi on sündinud 25. jaanuaril 1978 Krõvõi Rigis Dnipropetrovski oblastis Ukraina NSV-s. Ta on Ukraina riigitegelane, endine näitleja, filmiprodutsent, stsenarist ja poliitik ning alates 20. maist 2019 Ukraina president.

Kui Zelenski 31. detsembril 2018 oma kandideerimisest teatas, ei võtnud paljud seda tõsiselt. Ent valdavalt sotsiaalmeedias tehtud kampaania tulemusel kogus ta 21. aprillil presidendivalimiste teises voorus enam kui 73 protsenti häältest, kukutades senise presidendi Petro Porošenko.

FOTO: EPA/TOMS KALNINS/SCANPIX
FOTO: EPA/TOMS KALNINS/SCANPIX

Komöödiaseriaalist presidendiks. 

2015. aastal tõi telekanal 1+1 ekraanile aga sarja “Rahva teener”, kus Zelenskõi kehastatud ausameelne ajalooõpetaja Vassõl Goloborodko valas koolis verbaalselt välja oma viha riigis vohava sotsiaalse ebaõigluse osas.

Iga eduka mehe taga on tark naine ja see peab paika ka Ukraina presidendi Zelenskõi puhul. Kirjutatakse, et kunagi tuntud telekoomik ja praegune kangelane Volodõmõr Zelenskõi peaks olema tänulik just oma naisele Olenale, kes kulisside taga tegutsedes aitas tal presidendiks saada.

Zelenskõil on oma naise Olena Zelenskajaga kaks ühist last, 2004 sündinud tütar Oleksandra ja 2013 sündinud poeg Kõrõlo.

Ukraina president Volodõmõr Zelenskõi õppis koos Olenaga samas keskkoolis, kuid siis nad väidetavalt teineteisele tähelepanu ei pööranud. Nad kohtusid uuesti täiskasvanutena, olles koos kaheksa aastat, enne kui nad 2003. aastal abiellusid. Neil on tänaseks kaks last, 2004 sündinud tütar Oleksandra ja 2013 sündinud poeg Kõrõlo.

44-aastane Olena Zelenskõi on oma hariduselt arhitekt, kuid ta ei ole arhitektina töötanud, vaid on hea sulega ja on seega aidanud oma mehel sketše kirjutada ning juhtinud ta komöödiastuudiot Kvartal 95. Samuti on ta ühiskondlikult mitmeid olulise samme teinud.

Ukraina president on suure missioonitundega. Tuginedes oma varasemale karjäärile koomikuna ütles Zelenski, et on varasemas elus inimesi naerutanud ja teeb oma ametiajal kõik, et inimesed ei peaks nutma.

”Zelensky lugu”  esilinastub täna kell 22.00 esilinastub TV3s.

Kommentaarid puuduvad