Reklaam sulgub sekundi pärast

INTERVJUUD I Vallalised mehed avaldavad, millist naist mehed enda kõrvale tegelikult tahavad

vallaine

Sel sügisel jõuab TV3 eetrisse suur suhtesaade "Vallaline kaunitar", kus unistuste printsi asub otsima Brigitte Susanne Hunt. Uurisime selle valguses kolmelt vallaliselt mehelt, millist naist nad enda kõrval tahaksid näha.

Erinevatel generatsioonidel on kahtlemata erinevad väärtushinnangud ja arusaam maailmaasjadest. Nõukogude ajal üles kasvanud vanaemal võib olla huvide ja maailmavaate poolest väga raske samastuda tänapäeva nutimaailmas kasvanud noore lapselapsega.

Samuti on ka erinevast generatsioonist ja elukogemusega inimestel suhetest isenäoline arusaam.

Seepärast osalesid meie uuringus mehed erinevatest vanuseklassidest: 27-aastane Kauri, 41-aastane Rain ja 67-aastane Andres.

INTERVJUUD:

1. Milline on see naine, keda kõik mehed tahavad?

27-aastane Kauri: Sellist naist keda kõik mehed tahavad, ma usun et ei eksisteeri. Igal inimesel on erinevad väärtushinnangud, mis tõsi, võivad laiaslaastus kattuda, kuid siis tuleb juba mängu peenmehaanika, mis on iga inimese puhul omanäoline. 

41-aastane Rain: Ideaalne naine on hea iseloomuga, tark, aus ja armastav. Välimuse osas, mida keegi hindab, kas sportlik või kurvikam.

67-aastane Andres: Hea naine on selline, kes on kaaslase jaoks olemas, aga teab, et nii mehel kui naisel on vaja oma isiklikku aega. Samas on hooliv, perekonnale pühendunud ja tahab teistele head. 

2. Terapeut Ants Rootslane on ühes oma intervjuus väitnud, et mehed otsivad pehmet, voolavat ja naiivset naist - kas nõustud?

27-aastane Kauri: Kui pehmuse ja voolavuse all pidada silmas naiselikku elegantsi, siis olen ma sellega päri, naiivsusega - mitte nii väga. Naiivne kaaslane võib olla tore seltsiline, kellega mõnusat aega veeta, kuid pikemas plaanis temaga tuleviku ei rajaks. Kohatine naiivsus on isegi armas, aga kui see on kogu inimese isikuomadus siis enda elus ma teda kaaslasena ei näe.

41-aastane Rain: Kindlasti on mehi, kellele sobib selline naine. Üldistada, et kõik mehed hindavad samu asju ei tohiks. Teatud kontekstis need omadused koos moodustavad naise, kes püüab sobituda mehe jaoks sobivasse lahtrisse. Naiselik naine on kindlasti atraktiivne, naiivitari mängida ja olla on suur erinevus.

67-aastane AndresMina ei näe naiivsuses küll midagi atraktiivset. Ka juba noorepõlves ei meeldinud mulle lapsikud või lihtsameelsed naised. Naine peab ikka kahe jalaga maa peal olema ning maailma asjadest aru saama. 

3. Milliseid isikuomadusi Sa naise juures enim hindad?

27-aastane Kauri: Ma hindan naise puhul austust, otsekohesust, olemas olemist, empaatilisust, mõistmist ja tahet olla avatud, avatud vestlusteks! Need isikuomadused tunduvad hetkeseisuga väga suureks defitsiidiks olevat. 

41-aastane Rain: Hindan naist, kellele on tähtis iseseisvus, lojaalsus, avatus.

67-aastane Andres: Hindan naist, kes on otsekohene, iseseisev ja töökas. Naine peaks olema hooliv, lähedasi toetama ning aitama. Samas mulle meeldib ka kui naises on ikka iseloomu ja karismat , mis teda teistest eristaks. Värvika iseloomu tõttu olen elus mitmesse naisesse armunud. 

4. Millised isikuomadused Sulle naise puhul kindlasti ei meeldi?

27-aastane Kauri: Täielik ei naise puhul on see, kui ta ei tea oma väärtust ning seetõttu keelab kaaslasel mingid tegevused ära, mis otseselt teda ei puuduta. Pean silmas ebaenesekindlust, sealt tulenevt närvilisust ja kontrollimisvajadust. Naine peab olema naine, selleks et mees saaks olla mees! 

41-aastane Rain: Pole kahtlust, et klammerduv, negatiivse ja küünilise mõttemaailmaga naine on kurnav.

67-aastane Andres: Nagu enne sai mainitud, siis naiivsed või liialt pehmed naised mulle ei meeldi. Naisel peab olema iseloomu, iseseisvust ja väärikust nagu tõelisel daamil ka on. Välimuse eest peaks naine samuti hoolt kandma.

5. Millised naised on Sinu jaoks hirmutavad?

27-aastane Kauri: Feministlikud naised! Kes on teinud sellest oma isikuomaduse ja pressivad peale oma väärtusi, pöörates tõde endale kasulikus suunas. Need naised, kes valetavad. Naised, kes on põhimõttekindlad ja ei muuda oma arvamust, juba muutunud reaalsuses. 

41-aastane Rain: Lapsik ja otsustusvõimetu. Naine, kellel jääb liialt aega teiste eluga kursis olla.

67-aastane Andres: Naine, kes on kuri või agressiivne või soovib teistele halba. Sellistest naistest mina aru ei saa!

6. Kui mees ja naine on teineteisest huvitatud, siis üldjuhul on levinud arvamus, et  mees peab olema see, kes teeb esimese sammu. Kas nõustud?

27-aastane Kauri: Mida me esimese sammu all silmas peame? Kui seda, et mees pöördub naise poole, siis ma ei saa nõustuda, et see on esimene samm. Meie meestena võime ju arvata, et tegime esimese “sammu”, kuid esimese “lükke” teeb üldjuhul naisterahvas, andes siis pilguga/kõnnakuga või mingil muul moel märku, et jätta meestele mulje, justkui nemad teinuks esimese sammu. Vastates küsimusele, kui inimene vähegi tunneb, et tegu võib olla õige asjaga, siis tuleb lihtsalt lähenda, vahet ei ole, kas sa oled mees või naine. Sinu soulmate (hingesugulane - toim) võib olla just täpselt selle ühe alustamata vestluse taga. Soovitavalt päriselus. 

41-aastane Rain: Kindlasti mitte. On väga atraktiivne, kui naine teab mida tahab ja seega tuleb ja võtab. Ajalukku vaadates, siis naised andsid meestele märku taskuräti kukutamisega, et oled valitud. Ja kui naine ütleb, et on vanamoodne ja ootab meeste esimest sammu, siis see nii pole päris.

67-aastane Andres: Mina olen ikka niimoodi harjunud jah, et mees valib naise välja ja läheneb naisele - kutsub ta kohvitama või omale külla. See on ju igati džentelmenlik käitumine ja daam saab end daamina tunda. 

7. Kaua võtab Sul aega, et naist usaldama hakata?

27-aastane Kauri: Usaldama hakkan ma inimest üldjuhul kiiresti, kui ta ei ole mulle tõestanud vastupidist. Nüüd see, mis teemadega ma teda usaldan sõltub suuresti meievahelisest keemiast ja jututeemasest. 

41-aastane Rain: Suhte algusest usaldan naist täielikult, kuni ta pole vastupidist tõestanud. Usaldus on põhialuseid suhtes ja on asi, mida kaotad hetkega, parandada on seda keerulisem.

67-aastane Andres: Usaldus on selline huvitav asi, et nii kaua kuni seda pole kahtluse alla seatud, nii kaua mina oma väljavalitut ka usaldan. Õnneks minu elus on olnud sellised naised, kes pole meie omavahelist usaldust kunagi reetnud. 

8. Kui naine ootab Sinult rohkem, aga Sa tahad olla temaga ainult sõber, siis kuidas Sa naisele olukorrast mõista annad?

27-aastane Kauri: Kui sellesse etappi on juba jõutud siis peaks eelduslikult olema meil omavahel mõnusalt hea atmosfäär suhtluseks ja ega siin peale konkreetsuse muud ei aitagi. Edaspidi võib natukene aega imelik olla, aga see tunne läheb üle. Aga see tunne mis tuleb kaasa selle ütlemata jätmisega on palju hullem ja saadab sind pikki aastaid! 

41-aastane Rain: Oleneb olukorrast, kui tegemist on hea sõbraga ja on soov edasi suhelda, siis kindlasti rääkimine. See aitab pingeid maha võtta, vastasel korral tuleb hoida distantsi.

67-aastane Andres: Sellises olukorras pole ma enda teada olnud. Aga kui see vajalik on, siis tuleb ilmselt läbi rääkida asjad, kui muul moel naine aru ei saa, et mees temast huvitatud pole. 

9. Kas valetamine või petmine suhtes on lubatud? 

27-aastane Kauri: Valetamine ja petmine suhtes olles ei ole mitte mingil juhul okei, seda ei saa põhejdada mingit moodi, see on teadlik valik. Kui sellised mõtted pähe tulevad, peaks seda kaaslasele adresseerima ja vaatama oma suhte üle. 

41-aastane Rain: Hädavale on vahest täiesti aktsepteeritav, kui teemaks pole petmine. Ma ei ole mees, kes andestaks petmist, kui on soov minna, siis kedagi kinni ei saa hoida, aga siis tuleb minna juba lõplikult.

67-aastane Andres: Ei. Tõde võib olla mõnikord valus kuulda, aga see on parem kui valetamine. Petmine ei tule samuti kõne allagi. 

10. Kas eelistada olla suhtes või vallaline?

27-aastane Kauri: Olen saanud oma elus mõlema puu vilju noppida, hetkel on käes viimase puu viljad. Mõeldes tagasi läinud aastatele siis peab tõdema, et suhtes olla meeldib mulle tõesto rohkem. Selles on oma võlu ja lihtsus ehk tõesti. Küll aga ei tohi suhtesse minna suhtesse minemise pärast. Igaljuhul on parem olla vallaline, kui olla poolikus suhtes, mis võtab sinult rohkem kui annab!

41-aastane Rain: Kõigepealt tuleb selgeks teha, kas oled üksi või üksildane. Mina olen hetkel pikalt olnud vallaline ja ei saa väita, et on igav. Kui mul üksi oleks igav, miks kaaslasel peaks minuga huvitav olema. Kui õige naine oma ellu lasta, siis ta peab ikka täiendama.

67-aastane Andres: Mulle meeldib ikka koos olla mõne maru daamiga, kes annab mu elule värvi. Üksinda on ka tore, aga koos on ikka värvikam. Nautisin noorepõlves ka pikalt vallalise elu ja võtsin naise päris hilistel eluaastatel ühe mehe kohta. Seepärast võib tunnistada, et need aastad elust, mis suhtes olen veetnud, on palju lõbusamad.