Vägev! Noortefilm võitis EFTA žüriiliikmete südamed: valasime palju higi ja pisaraid

Meel Paliale ja Urmet Pilling

Sel nädalal avalikustati Eesti filmi- ja teleauhindade 2022 nominendid. Noortefilmil “Kiik, kirves ja igavese armastuse puu” õnnestus noppida lausa kuus nominatsiooni.

Eesti uue põlvkonna filmitegijate Meel Paliale ja Urmet Piilingu poolt tehtud filmi “Kiik, kirves ja igavese armastuse puu” näol on tegemist teekonna filmiga, mis valmis 2021. aastal ning jõudis kinodesse selle aasta kevadel. 

“Valasime palju higi ja pisaraid ning hea meel, et see sai lõpuks valmis ja inimesed nägid seda ning neile meeldis,” ütles filmi režissöör Meel Paliale. Ta lisas, et filmi tegemiseks kulus lausa neli aastat. 

Filmitegijate sõnul pole tegemist tavapärase Eesti filmi instituudist rahastuse saanud filmiga. “Põlve otsas ja getolikult tehtud,” ütles produtsent Urmet Piiling lustakalt. 

“Kiik, kirves ja igavese armastuse puu pälvis nominatsiooni parima mängufilmi, meesnäitleja, helirežissööri, helilooja, filmikunstniku ja kostüümikunstniku kategooriates. 

Noormeeste sõnul oli nende jaoks kõige suurem üllatus nominatsioon kostüümikunstniku kategoorias. “Meil tegelikult ei olnud otseselt inimest selle peal. Me tegime nii palju kui oskasime,” tõdes Piiling. 

Vaata intervjuud lähemalt videost:

Kõikide EFTA nominentide nimistu leiad siit: Uhke nimekiri! Vaata, kes on EFTA 2022 nominendid – TV3

Kommentaarid puuduvad