Vabariigi aastapäev TV3s! „Nimed marmortahvlil“, „Aasta täis sõda“, „Tänavahundid“ ja „Stuudio“ erisaade

Kaader filmist
Kaader filmist "Nimed marmortahvlil" — FOTO: Pressifoto

Eesti Vabariigi 105. aastapäeval jõuab TV3 vaatajateni eriprogramm, kus on suuri filme, täiesti uusi erisaateid ning dokumentaalfilmi esilinastus.

Juba 23. veebruari hommikul algab lastele mõeldud programm: kell 6.45 animatsioon „Väike prints“, kell 8.55 „Muumid ja talvine imedemaa“ ning kell 10.30 eestikeelne animatsioon „Suur seiklus“. Ajalooline suurfilm „Nimed marmortahvlil“ on eetris kell 14.30.

Kell 19.00 algab „Stuudio” erisaade, kus uuritakse, kuidas tähistatakse Eesti sünnipäeva eri paigus nii väikeste kui ka suurte seas.

Kell 20.00 esilinastub KolmeDok „Aasta täis sõda. Kas uus reaalsus?“, mille autor on Sander Terras. Dokumentaalsaade uurib, millised olid need sammud, mis lõpuks sõjani viisid ja mis sai Putini plaanist Ukraina nädalaga endale kahmata. Samuti ka seda, mis hakkab juhtuma järgneva 12 kuu jooksul – kui tõenäoline on, et Venemaa võiks Ukrainas kasutada tuumapommi või kas Venemaa poolel siseneb sõtta ka oma huve mängus hoidev punane Hiina? Intervjueeritakse presidenti Alar Karist, kaitseväe juhatajat Martin Heremit, riigi peaprokuröri Andres Parmast, julgeolekueksperti Rainer Saksa, majanduseksperti Raivo Varet ja sõjanduseksperti Grigore-Kalev Stoicescut. Kõik nad on väikeste mööndustega ühel meelel, et Ukrainat ründas Venemaa, mitte Putin ainuisikuliselt ning mida aeg edasi, seda rohkem ka Vene ühiskond selle sõja eest vastutab.

Kell 21.00 esilinastub „Tänavahundid“, kus tuntud režissöör Oliver Muraveiski võtab ette mõtlemapaneva teleeksperimendi, kombates inimvõimete piire. Ta kolib viieks päevaks Tallinna tänavatele, et kogeda, mis juhtub siis, kui päevapealt kõik kaotada ning jääda ilma rahast, kodust, söögist ja lähedastest. Ühtlasi uurib ta, milline on nende inimeste elu, kes on tänavatel elanud juba aastaid.

Kell 22.00 jõuab vaatajateni Ukraina 2022. aasta sõjafilm „Snaiper: Valge ronk“.

Kommentaarid puuduvad