Reklaam sulgub sekundi pärast

Laura Põldvere uuest lauluvõistlusest: ma olen aastaid lootnud, et keegi teeb selle ära

Laura Põldvere
Laura Põldvere — FOTO: TV3

Sellel pühapäeval leidis aset “Uue laulu” teine veerandfinaal, kust pääses tänu rahvahäältele edasi ka Laura. Uurisime lähemalt, milliseid tundeid see vilunud lauluvõistlustel osalejas tekitab.

''Emotsioonid olid täiega laes ja mul on nii hea meel, et meil õnnestus edasi saada poolfinaali. Kuna tegemist on ägeda kevadise looga, siis on tore sellega ‘’Uue laulu’’ võistlusmaastikul edasi rännata,'' tõdeb Laura Põldvere.

Ta lubab kõikidele televaatajatele, et kindlasti on poolfinaaliks ka mõned muutused mõttes. ''Ma ei saa kõike ette öelda, aga kindlasti mingisuguse triki me seekord taas teeme. Ehk tulemas on mingi uus äge hüpe või kukkumine. See on minu ampluaa teha vimkaga lavashow'd, kuna ma ei ole super hea tantsija ette antud koreograafia järgi,'' tunnistab Laura.

''Uue laulu'' formaat kogenud muusikule meeldib. ''Ma olen aastaid lootnud, et keegi teeb selle ära. ‘’Uus laul’’ võikski edaspidi olla Eesti muusikamaastikul see konkurss, mis ärgitab kirjutama eesti keelset muusikat,'' rõhutab ta. Seetõttu on tema jaoks oluline jällegi meelde tuletada, et oma hinge sügavamaid tundeid ja emotsioone saame väljendada just oma emakeeles. ''Eesti keel kõlab väga ilusasti, selles on keeruline laulda, aga rütmiliselt kõlab ta lahedalt. See on selle võistluse super külg,'' lisab laulja.

Kui üldse millegi kallal nokkida, siis tema jaoks tekitab ainult üks asi küsimärke. ''Just see, et seal on nii palju vanusekategooriaid. Ma arvan, et kui järgmine aasta on lauluvõistlus toimumas, siis mingisugune vanusekategooria peaks seal olemas olema. See tekitab natuke segadust,'' mõtiskleb Laura. 

Oluline on tema jaoks välja tuua, et Eestis on palju häid laulukirjutajaid ja muusikuid, kes saavad tänu saatele tähelepanu. ''Lahe on näha erinevaid stiile ja lauljad ning väga rõõmustav, et head uut muusikat on juurde tulemas,'' sõnab Põldvere

Alati saavad tähelepanu ka Laura Põldvere lavakostüümid. Tema sõnul ei ole sellel korral tegemist hirmkalli kleidiga, kuid oluline on märkida, et see kõik on käsitöö. ''Selle kleidi valmistasime koostöös Yulia Aboliga ja kogu töö on tohutult aeganõudev. Kõik need lilled on eraldi peale õmmeldud ja paigutatud,'' avalikustab ta.

Tema jaoks võiksime hinnata rohkem seda käsitöö poolt. ''Ma ei kasuta suurbrändide toodangut laval, vaid ainult Eesti disainerite ja enda disainitud rõivaid. Kui inimesed tulevad artisti kuulama, siis üks asi on hääl, aga oluline osa on ka visuaalne pool. Äge on võtta inimene endaga kaasa sinna põnevasse maailma,'' lausub ta.