Seletamatud tervisemured pöörasid pereema elu peapeale: tunnen, et ma ei suuda mitte midagi edasi teha

Mariliisi vaevavad segased tervisemured
Mariliisi vaevavad segased tervisemured — FOTO: kuvatõmmis

Tänases saates läheb Ants Rootslane appi Mariliisile, keda kimbutavad seletamatud tervisemured.

Kui Mariliis kaks aastat tagasi esimest korda tundis, et ta süda jätaks justkui lööke vahele ja kogu ta keha vallutas külmalaine, tabas teda tõeline hirm, mis võivad olla selle tagajärjed. Tänaseks on naine külastanud korduvalt EMO, erinevaid arste ja ka psühholooge, kuid kõik on ta terveks tunnistanud ja tema diagnoosiks sai „süda teeb lisalöögi“. Mis seda põhjustab, ei oska öelda keegi.

Mariliis on tulutult üritanud mõista, millega seoses see tunne teda tabab. „Ma olen üritanud väga palju pöörata tähelepanu, mis hetkedel see mulle tuleb ja ma ei ole ühtegi seost leidnud. See võib tulla ka sel hetkel, kui ma naeran ja olen lõdvestunud seisundis või kui olen emotsionaalne. Ma ei ole ühtegi seost leidnud.“

Südameprobleemidega kaasneb aga alati ka hirm ja nutuhood, mis on Mariliisi töö-ja pereelu täiesti pea peale pööranud. Ta vahetas töökohta, kolis Soomest Eestisse ja alustas coachiõpinguid sooviga eelkõige endas selgust saada.

Ühtlasi on see toonud temas esile ka valusaid kogemusi lapsepõlvest. Üha enam keerlevad tema peas mõtted isa tapmise ümber, mille põhjuseid ei tea ta siiani. Peale isa surma läks Mariliis koos õdede-vendadega elama vanavanemate juurde ja suhted emaga läksid keeruliseks ning külmaks. Praegu, olles ise kolme poja ema, tunneb ta, kuidas tema tervisemured mõjutavad kogu tema perekonda ja ka paarisuhet ning ta püüab sellest päästa oma lapsi, et nemad selles segases tunnetemöllus terveks jääksid.

Olles käinud küll mitmete psühholoogide juures, ei ole Mariliis lahendust leidnud. Nii pöördus ta Ants Rootslase poole, et leida põhjust, mis tema tervisemure tagant tõukab, et ta saaks hakata selle teemaga iseendas tegelema ja oma elule uus suund anda.

Vaata lähemalt videost!

Kommentaarid puuduvad