Värske ilmateadustaja Käty Piirisild: kui TV3 konkursi kutset nägin, siis ei mõelnud ma hetkekski

Käty Piirisild
Käty Piirisild — FOTO: TV3

TV3 poolt välja kuulutatud ilmateadustajate konkurss on edukalt lõppenud ning peagi võib TV3 ekraanil näha kolme uut ja säravat ilmateadustajat. Üheks neist on Käty Piirisild.

„TV3 uudiste“ uued ilmateadustajad selgusid rahva ja teletegijate ühisel otsusel. TV3 uudiste juhi Liina Kanarbiku sõnul sai kokku väga erinäoline kolmik, kellel kindlasti on hea eetrinärv ning kes rikastavad uudiseid oma säravate isiksustega.

Käty on senimaani tegelenud peamiselt turunduse valdkonnas ning kirjeldab nii oma eelnevaid tegemisi kui ka tulevikuplaane energiliselt ja positiivselt. Samuti on ta kindel, et teda saab tulevikus näha teleekraanil kindlasti rohkem, kui vaid ilmaennustust lugemas ning unistab ka päris enda telesaatest.

Uus ilmateadustaja Käty Piirisild, palun tutvusta veidi ennast ja oma seniseid tegemisi.

Kannan ema-isa pandud ilusat nime Käty. Tegelikult pean ennast täitsa maakaks, olen pärit pisikest külakesest Lääne-Virumaalt Simunast. Käisin seal algkoolis ning seejärel kolisime Paidesse, kus lõpetasin gümnaasiumi ja suundusin edasi pealinna ülikooli. Tegelenud olen nii paljude asjadega, et silme eest võtab kirjuks. Alustasin põhikoolis koostööd maakonnalehe Järva Teatajaga, kus sain võimaluse noorteleheküljele artikleid kirjutada. Lisaks mängisin korvpalli, käisin Pizzakioskis lisaraha teenimas ning suviti olin tubli maasikakorjaja Soomes. Need olid täitsa kreisid ajad ikka (naerab).

Pealinnas olin juba peenem plika, siis töötasin ülikooli kõrvalt kohvikus ning pärast ülikooli lõpetamist suundusin tööle jaekaubandusjuhiks lasteasjadega tegelevasse ettevõttesse. Pärast esimese lapse sündi 2019. aastal otsustasin, et aeg oleks edasi liikuda ning tee viis mind turundusse. Nüüd olen viimased aastad end täielikult sellele pühendunud ning aitan mitmetel ettevõtetel sotsiaalmeedias vinget content’i teha ja silma paista. Eriti uhke olen Kookeri minipannkookide turunduse üle, sest selle kasvamise juures olen olnud algusest peale. See teekond on olnud kreisi! Mul löövad silmad nii särama, kui saan olla osa nii vingetest projektidest. Praegu saame Kookeriga kaasa lüüa ka näiteks Superstaari saate juures. Lisaks arvukad koostööd influencer’itega ja ägedat sisuloomet.

Milline on sinu hariduslik taust?

Olen õppinud Tallinna ülikoolis riigiteaduseid ning pole mitte ühtegi päeva antud erialal töötanud. Olin tubli tüdruk ja lõpetasin selle kenasti ära, aga olen üsna kindel, et oleksin pidanud valima hoopis ajakirjanduse. Mis sellest enam, nüüd saan teha nii ägedaid asju, mis mulle tõesti väga meeldivad!

Millised on sinu hobid ja millega veel aega sisustada meeldib?

Mul on kogu aeg sipelgad püksis! Ma ei saa ühte asja teha. Koguaeg peab olema põnev, mitu projekti, mitu kohe kukkuvat tähtaega, palju ägedaid ja toimekaid inimesi ümber. Vot see mulle meeldib! Ma olen hästi emotsionaalne ning tööalaselt olengi pidama jäänud nende partnerite juurde, kellega on tõesti äge koos töötada, kellega saab koos kasvada ning kes päriselt ka tahavad püüelda parimat ja suuremalt.

Selleks, et olla produktiivne, pean hästi magama, korralikult sööma ja saama aega iseendale. Kuigi olen koguaeg olnud liikuva eluviisiga, siis viimasel ajal olen enda jaoks avastanud CrossFiti. Seal käin kogunenud auru välja laskmas. Kui nädalalõpp on vaba, siis sõidan alati meelsasti linnast välja maale.

Kas oled ka varem ilmateadustaja töö peale mõelnud, või tekkis esimene emotsioon ja mõte vastavat kuulutust nähes?

Jaa, tegelikult olen küll. Isegi oleksin teises telekanalis kandideerinud, aga mulle ei meeldinud see mõte, et pean üsna napis riietuses seda kogu Eesti rahvale tegema. Maalapsed on alati paksult riides ja külmakartlikud olnud (muigab). Kui TV3 konkursi kutset nägin, siis ei mõelnud ma hetkekski. Ma teadsin, et see on mulle. Mind on teletöö alati paelunud, olen saanud siit-sealt natukene seda tööd ka mekkida ning see on mulle väga meeldinud. Ma arvan, et mul on tulevikus päris enda saade!

Kas ja millist tagasisidet oma kandideerimisele oled saanud nii sõpradelt, perelt kui ka võõrastelt?

Pere, sõprade ja tuttavate toetus oli nii suur, et mul lõi jala rohkem värisema need toetavad kirjad postkastis, kui eesootav otse-eeter. Eriti armas oli see, kui kirjutasid ja soovisid edu armsad lapsepõlvesõbrad Simunast. Tundsin, kuidas terve küla elas mulle kaasa. Samuti oli Paide inimeste toetus väga südantsoojendav. Kui sõbrad valmis klippe nägid, siis olid nad üsna kindlad, et ilmaneiu minust saab. Õnneks nad ei eksinudki.

Mis oli kandideerimise ja katsete puhul sinu jaoks kõige üllatavam?

Kõik oli nii lahe! Kõik kandideerijad olid nii toredad ja armsad inimesed. Ma ei tundnud, et me oleksime olnud konkurendid või tihedas võistlussituatsioonis. Samuti oli TV3 tiim nii sõbralik ja toetav ning see stuudio ise – kui äge! Vaatasin seal ringi nagu väike tüdruk, kaameramees hoiatas, et ma ikka ette ka vaataks, et juhtmete otsa pikali ei kukuks (naerab).

Kas ja kui palju oled mõelnud tulevikule, ehk kuhu ilmateadustaja töö sind välja võiks viia?

Nagu Liina Kanarbik mulle ütles: „taevas on ainult piiriks“. Ma olen koguaeg olnud suurelt unistav ning tulevikus saab mind teleekraanilt näha kindlasti rohkem kui ainult ilma lugemas. Selles olen ma kindel!  Ja kui päris avameelselt veel unistada, siis enda telesaade tuleb ikka ka.

Kommentaarid puuduvad