Reklaam sulgub sekundi pärast

Uus reaalsus? Eesti koolijuhid läbivad virtuaalseid pommiõppuseid

12. oktoobri öösel potsatasid sadade Eesti koolide kirjakasti pommiähvardused, ent selleks polnud mitte keegi valmis. Sellest olukorrast tahetakse nüüd õppida ja nii viidi läbi virtuaalne pommiõppus, vahendab "TV3 uudised".

"Olukorras, kus kool saab pommiähvarduse, on esmase ohuhinnangu andmise variant. Kool ongi üksinda olukorraga, kuni saabuvad operatiivteenistused. On hästi oluline, et koolid oskaksid esmalt ohtusid hinnata ja tegevusi käivitada," sõnab siseministeeriumi virtuaalõppuse juht Marti Magnus.

Ka eile saadeti taaskord sadadele koolidele ähvardavaid rämpskirju ning kuna taolised kirjad levisid meie naaberriikides juba üleeile, saatis PPA välja hoiatavad kirjad ja juhised, kuidas pommiähvarduse puhul toimida. "Üldine ohuhinnang pole muutunud, üldine tunnetus on läinud asjade arenguga kaasa. Sellised hübriidrünnakud tagavad koole ja võivad tagada ükskõik, mis asutusi," sõnas siseminister Lauri Läänemets.

Nii läbis üle 300 haridusasutuse virtuaalse pommiõppuse, et sellisteks olukordadeks paremini valmis olla. Õppusel käidi läbi kõik sammud ja olukorrad, mida teha, kui koolimaja peaks saama pommiähvarduse - ähvarduse saamine, evakueerimisefaas kui ka kriisiolukorrale järgnevad tegevused. Prantsuse lütseumi direktor Peeter Pedak sõnab, et oluline on tekitada õpilastes adekvaatne ohutunnetus, mis üldse elus võib juhtuda ja seda läbiharjutada.

Vaata lähemalt "TV3 uudiste" videoloost!

Kommentaarid puuduvad