Reklaam sulgub sekundi pärast

Uuring paljastab: mida rohkem õpilastele koolitoit maitseb, seda rohkem visatakse seda ära

"TV3 uudised" vahendab, et Stockholmi Keskonna instituudi Tallinna 2021. aastal läbiviidud uuring näitas, et igal aastal visatakase koolides ja lasteaedades ära lausa 1900 tonni toitu. Sellest lausa 80% tuleb õpilaste taldrikutelt.

Igaühel on koolitoiduga omad mälestused, ka neil, kes koolitoitu süüa ei soovinud. Paljude jaoks võrdub koolitoit jahukaste ja kergelt rohekate ehk pooltoorete keedetud kartulitega. Kuigi endiselt lendab suur kogus koolitoitu otse prügikasti, on koolitoidu areng olnud sellegipoolest märkimisväärne. "Koolitoit on muutunud nii palju, et kui lapsevanemad mõtlevad ajale, kui nemad veel koolis käisid...seal ei ole isegi võrdluspunkti. See on kõik täiesti teistmoodi. Suurem innovatsioon on just toimunud 5-7 aasta jooksul, kus koolitoidus on tekkinud hästi palju valikuvõimalusi ja toit on muutunud tervislikumaks. Ja loomulikult see, et toit valmistatakse alati koolides kohapeal, mitte kusagil keskköögis," ütles Baltic Restaurants Estonia AS juht Aaro Lode.

Miks siiski endiselt koolitoitu palju minema visatakse, kui see järjest maitsvamaks ja tervislikumaks on muutunud? Aaro Lode pakub, et valdavalt sellepärast, et hinnatakse oma isu üle. "Ma just täna hommikul suhtlesin kokkadega ja küsisin, kuidas sellega on. Nad ütlesid, et mida maitsvam toit, seda rohkem kusjuures jääke tekib. Põhjus ongi selles, et süüakse ära ja siis tahetakse veel, aga enam nii palju ei jaksa."

Selleks, et võimalikult vähe koolitoitu prügikastis lõpetaks, korraldab Daily kõikides enda toitlustavates koolides juba kolmandat aastat järjest keskkonnasõbralikuma koolisöökla konkursi, mille jooksul kaalutakse iga päeva lõpus üle äravisatav ja võidab see, kelle taldrikutelt läheb kõige vähem raisku. "See tõstab teadlikkust õpilaste seas ja ma arvan, et see on päris hea," ütles Rocca al Mare kooli õpilane Georg Gustav. Õpilane Francis lisas, et sellega arvestavad rohkem gümnaasiumiõpilased.

Vaata lähemalt päises olevast videost. Lisainfot TV3 uudiste kohta saab SIIT.

Kommentaarid puuduvad