Tuntud muusik salvestas kaubanduskeskuses helisid: kes ei tea, mõtleb, et mida need lollakad teevad?

Olukord, kus muusik tekitab ümbritsevas keskkonnas leiduvate juhuslike objektidega helisid, salvestab ning poogib hiljem oma loomingusse, pole miskit ulmelist. Õigupoolest rakendatakse seda terves muusikatööstuses, isegi kõige kõrgemal ehk USAs, vahendab “TV3 uudised”.

Kui seda tehakse üle suure lombi, võib üsna kindel olla, et seda tehakse siin Eestiski. Näiteks luusis Eric Kammiste hiljuti mitu päeva Rocca Al Mare Keskuses ringi ja jäädvustas sealseid hääli.

“Mul on kaasas selline pisike punane, kõige lihtsamat sorti diktofon, mis võtab helisid üsna halastamata üles. Võtame selle veesulina. Mis on tähtis, et ikkagi kuulata ise ka, mida ma parasjagu üritan siit üles võtta,” ütles Erik Kammiste, ja pakkus reporter Karl-Johannes Kõivule võimalust seda kõrvaklappidest kuulata.

Reporter meenutab selle peale pikemaid, kümnetunniseid Youtube’i videoid, mida õppimise kõrvale kuulata. Rahustav veevulin, mida ongi võib-olla salvestatud ainult 10 sekundit ning osavalt kokku liimitud. “Siis monetiseerivad selle ja teenivad sellega elatist,” ütles Kammiste.

Mida head lindistamisväärset veel kaubanduskeskusest leiti? “Vaatame, kuidas need autouksed kõlavad,” ütles Kammiste ja suundus auto juurde. “Kui keegi konteksti ei teaks, siis mõeldaks, et mida need lollakad teevad,” lisas Kammiste naerdes.

Vaata lähemalt päises olevast videost. Lisainfot “TV3 uudiste” kohta saab SIIT.

Kommentaarid puuduvad