Reklaam sulgub sekundi pärast

Terviseamet hoiatab: sooja ja leige kraanivee joomist tuleb kindlasti vältida!

Eile tuli Terviseametilt info, et sooja ja leige kraanivee joomist tuleks vältida. Seda põhjusel, et seal võib sisalduda tervist kahjustavat kemikaali. Samuti ei aita antud juhul ka vee keetmine.

Antud uuring tehti Soomes, kuid ka Eesti Terviseamet on nendega päri. Terviseameti keskkonnatervise osakonna peaspetsialist Lauri Liepkalnsi sõnul võeti Soomes analüüse tarbijate kraanidest ning leiti sealt kemikaale, mida külmas vees ei leidunud. "Tõenäoliselt tuli see hoonesisestest trassidest ehk nendest plastmasstorudest, mis on hoone sees või torude liitmikest ja liimmaterjalidest."

Terviseameti esindaja leiab, et kahjuks era- ja kortermajade sisest vett tihti eraldi ei uurita. "Väga palju veekvaliteeti mõjutabki see, mis seisus on torud, millal neid on vahetatud," rääkis Liepkalns. 

Tallinna Vesi tegi ainuüksi eelmisel aastal külmale joogiveele 3000 proovi, mille järgi peaks meie külm joogivesi olema igati puhas ja vastama kvaliteedinõuetele. "Oleme analüüsinud ka seda bisfenool A-d ja meie tulemused näitavad, et seda praktiliselt ei olegi joogivees," sõnas Tallinna Vee veekvaliteedi juht Kristiina Soovik. 

Vaata lähemalt "TV3 uudiste" videoloost artikli päises!

Kommentaarid puuduvad