Reklaam sulgub sekundi pärast

“Ta kahetses ja lubas, et enam ei tee.” Maximas süstla ja pudeliga askeldanud meest ootab rahaline karistus

TV3 uudised

Lasnamäe Maxima kaupluses jäi turvasalvestisele meesterahvas, kes toimetas süstlaga pudeli kallal ning asetas selle seejärel tagasi riiulile. Mees on politsei poolt kinni peetud ning teda ootab trahv. Politsei sõnul kahetseb mees oma tegu ning lubas edaspidi enam mitte selliselt käituda.

12.  märtsil jäi Lasnamäel asuva Virbi tänava kaupluse töötajale silma kahtlane isik, kes võttis riiulilt veepudeli, pistis sinna sisse süstla ning asetas seejärel pudeli tagasi. Sotsiaalmeedias levis ka teooria, et mees süstis pudelisse tundmatut ainet. 

Maxima töötajad reageerisid olukorrale kohe nii müügisaalis kui turvaosakonnas. "Kuna meil on omal osakonnas ca 20 inimest, siis kõik reageerisid maksimaalsete jõududega, tegime kiiresti videoanalüüsi, tuvastasime, et isik toimetas midagi pudeli kallal. Koheselt sai toode eemaldatud kaupluse juhataja poolt. Kiiruga võtsime ühendust politseiga, kes reageeris maksimaalselt kiiresti ja oli põhimõtteliselt loetud minutitega kaupluses ja kogu tegevusega tegeles politsei edasi," ütles Maxima turva ja riskide juht Meelis Peet.

"Koheselt reageerisime sellele sündmusele: läksime poodi, võtsime toote kaupluseesindaja käest ära ja saatsime selle ka ekspertiisi koheselt. Tänaseks on ekspert kinnitanud, et veepudelist mingeid kahtlaseid aineid ei tuvastanud. Näitas seda, et veepudelis sisalduv vedelik on vesi," ütles Ida-Harju politseijaoskonna menetlustalituse juht Inna Toater.

Meesterahvas on tänaseks politseile teada ning ta on ülekuulatud. Tegemist on inimesega, kes on juba varasemalt politseile tuttav. Ütlusi andes tunnistas ta, et võttis pudelist vett, mitte ei süstinud sinna tundmatut ainet.

"Tegelikult isik ülekuulamisel väga kahetses oma tegu ja sai aru oma teost, et see oli väga vale käitumine ja lubas edaspidi mitte selliselt käituda," lisas Toater.

Politseil ei ole alust arvata, et sama isik oleks varem sarnaselt poodides tooteid rikkunud ning nende jaoks oli selline juhtum esmakordne.

Maxima kinnitab, et riknenud eemaldati nende kauplusest kohe letilt ning üle vaadati kõik salvestised. Seega ei tekkinud teistele klientidele mitte mingisugust ohtu. Isikule koostati politsei poolt väärteoprotokoll ning teda ootab ees rahaline karistus, mille suurus võib olla kuni 300 trahviühikut ehk kuni 1200 eurot.

Vaata lähemalt päises olevast videost. Lisainfot "TV3 uudiste" kohta saab SIIT.

Kommentaarid puuduvad