Poliitiku elu pole kerge! Tõnis Mölder ei suutnud Riigikogu kõnetoolis naeru tagasi hoida

Hiljuti Keskerakonnast erakonda Isamaa siirdunud poliitik Tõnis Mölder ei suutnud Riigikogus oma naeru tagasi hoida, kui pidi kaitsma Isamaa eelnõud, mida Keskerakond ei toeta.

„Nüüd teine probleem, millega tullakse valitsuskoalitsiooni poolt koduomanike kallale. Maamaksuvabastus. Kodualuse maamaksu vabastus. Isamaa on selle eest koguaeg seisnud, Isamaa on seda teemat algatanud,” sõnas Mölder algatuseks.

„Tänane valitsuskoalitsioon ütleb...las omavalitsused ise otsustavad seda. Aga ma ju tean, mida omavalitsused otsustavad. Üle ühe omavalitsuse ütlevad seda, et hakkamegi maksustama. See on see koht, kus hakatakse seda eelarveauku lappima ja see ei ole naljakas (naerab). Kui see ükskord jõuab pärale, siis see probleem puudutab kõiki koduomanikke. Nii et veel kord head koalitsioonisaadikud – mõelge sellele, kuidas seista koduomanike eest niimoodi, et säiliks maamaksuvabastus, et me ei annaks seda ohja käest ära nii, et iga omavalitsus saaks seda otsustada. Inimestel võiks kehtida võrdsuse printsiip, sõltumata sellest, kas ma elan Võrus, Pärnus või Narvas. Ma tahaks, et maamaksu küsimus oleks ühtemoodi lahendatud. Aga ma tahan ka seda, et talvel oleks ka tänavad ühtemoodi hooldatud. Nii et veel kord, head koalitsioonisaadikud, ma palun teil seda head eelnõud toetada."

"Aitäh, hea ettekandja, ütle veel, et elu pole huvitav," sõnas Riigikogu aseesimees Jüri Ratas.

Vaata lähemalt päises olevast videost. Lisainfot TV3 uudiste kohta saab SIIT.

Kommentaarid puuduvad