Reklaam sulgub sekundi pärast

Mitte ainult nunnud! Paljude lemmikud kuldsed retriiverid säravad ka töökoertena

"TV3 uudised" käisid külas kenneli "Goldwood" omanikul Pille Kurmil, kes lisaks koerte aretamisele, tegeleb ka nende treenimisega. Sõbralikus kuldses retriiveris peitub lisaks näitusekoerale ka tubli töö- ja spordikoer.

Kenneli "Goldwood" omanik Pille Kurm tegeleb lisaks kuldsete retriiverite aretamisele ka koerte treenimisega. Retriivereid on Eestis varasemalt aretatud eelkõige näituste jaoks, kuid Kurm on võtnud endale ülesandeks aretada ka tööliine. 

"Kuldne retriiver on jahikoer, aga tööliin on see, et ta on rohkem orienteeritud tööle. Ta käib jahil ja samamoodi on meil retriiverite sport, kus imiteeritakse jahti," selgitas Kurm.

Varem aretati Eestis ainult näituseliini kuldseid retriivereid, kuid Kurm otsis hoopis midagi muud. Kuus aastat tagasi leidis naine Taanist vajaliku koera ning nii ta alustaski usinalt retriiverite tööliini aretamist. "Tuleb vaeva näha, et saada head järglased!"

Kurm lisas ka, et tööliini retriiverid on läinud viimaste aastatega äärmiselt menukaks ning koeraomanikke, kes soovivad läbida oma retriiveriga katsed, on hulganisti juurde tulnud.

Kurmi peres kasvab lisaks kolmele tublile töökoerale ka teraapiakoer Sissi, kes tänaseks naudib oma pensionipõlve ning on kennelipidaja ema armas kaisukoer. Ka teised koerad on kodustes tingimustes eelkõige nunnud kui töökad.

"Kodus on neil täielikult see off-nupp olemas ja on täielikult diivanikoerad. Elavad toas ja magavad voodis."

Kommentaarid puuduvad